W meczu o brąz Polacy pokonali Estonie bez straty seta. Tym samym już za parę godzin biało-czerwoni zawieszą na swych szyjach brązowy krążek. Mimo świetnej postawy, Estonia kończy zmagania w tegorocznej Lidze Europeskiej bez medalu.

Polacy rozpoczęli dzisiejsz spotkanie całkowicie zmienioną szóstką. Już od pierwszych piłek obie reprezentacje pokazały, że za wszelką cene chcą zdobyć brąz. Do pierwszej przerwy technicznej żadna reprezentacja nie odskoczyła na więcej niż dwa punkty. Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzą z jednopunktową przewagą. Jednak dobre ataki naszych siatkarzy i szczelny blok pozwala odskoczyć na 3 punkty. Trener Estonii prosi o czas przy stanie 11-8. Dzięki mocnej zagrywce Martti Juhkami, Estonia wyrównuje stan spotkania. Adrian Buchowski ponownie nad blokiem i Polacy prowadzą już 15-13. Trener Kowal dokonuje zmian, za Bartka Bednorza wchodzi Aleksander Śliwka. Na drugą przerwe techniczną schodzimy przy stanie 16-15 dla Polski. Janek Nowakowski atakuje z krótkiej i prowadzimy 18-16! Zepsuta zagrywka Olivera Venno daje Polakom 20 punkt. Zmiana w drużynie Estonii, za Kerta Toobala wchodzi Andres Toobal. Ardo Kreek psuje zagrywkę i biało-czerwoni są coraz blizej wygrania pierwszej partii. Adrian Buchowski skutecznie kiwa nad estońskim blokiem i Polacy mają pierwszą piłkę setową. O czas prosi Andrzej Kowal. Mocnym atakiem Adrian Buchowski kończy pierwszą partię. Polacy prowadzą 1-0.

Podobnie jak pierwsz set drugą partię zaczynamy od wymiany punkt za punkt. Estończycy wraźnie podrażnieni porażką w pierwszej partii walczą o każdy punkt. Polacy schodzą na pierwszą przerwę techniczną prowadząc jednym punktem. Spotkanie cały czas toczy się punkt za punkt. Polacy schodzą na drugą przerwę techniczną prowadząc 16-15. Autowy atak Ardo Kreeka i Polska prowadzi 18-16. Trener Estonii prosi o czas. Punktowa zagrywka Kreeka i Kowal prosi o czas przy remisie po 19. Atak z krótkiej Bartka Grzechnika przerywa dobrą passe Estonii. Punktowy blok Kędzierskiego i Nowakowskiego, daje prowadzenie Polsce 21-20. Kolejny blok tym razem w wykonaniu Romacia i Nowakowskiego. O czas poprosił Gheorghe Cretu. Pojedynczy blok Nowakowskiego i Polacy prowadzą 23-20. Biało-czerwoni popełniają błąd w ataku i Estonia dochodzi na jeden punkt. Śliwka i Nowakowski stawiają blok nie do przejścia. Polacy mają pierwszą piłkę setową. Ponownie jak w pierwszej partii Adrian Buchowski kończy seta. Polacy prowadzą 2-0.

Polacy trzeciego seta rozpoczeli od mocnego uderzenia. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy stanie 8-3. Przerwa podziałała na Estonię motywująco, ponieważ w krótkim czasie zdołali odrobić trzy punkty. O pierwszą przerwę poprosił Andrzej Kowal. W ataku rządzi Adrian Buchowski, który nie daje się złapać w bloku. Estończycy popełniają błąd w ataku i biało-czerwoni prowadzą 11-7. Atomowy atak Szymona Romacia daje Polsce czteropunktowe prowadzenie. Na drugą przerwę techniczną schodzimy prowadząc 16-12.Polacy cały czas utrzymują czteropunktową przewagę. Przy stanie 20-16 o czas prosi Gheorghe Cretu. Olivier Venno psuje zagrywkę i biało-czerwoni prowadzą 22-18. O czas prosi trener Estonii. Podopieczni Cretu mylą się w ataku i Polacy mają pierwszą piłkę meczową. Ze środka atakuje Kreek, który od razu schodzi do pola serwisowego. Serwisem w siatkę kończy mecz i Polska zdobywa brązowy medal Ligi Europejskiej.

Składy:

Polska: NOWAKOWSKI Jan(7), KĘDZIERSKI Michał, ROMAĆ Szymon(16), BUCHOWSKI Adrian(15), GRZECHNIK Bartłomiej(7), BEDNORZ Bartosz(4), oraz WOJTASZEK Damian(libero), ŚLIWKA Aleksander(9), FERENS Wojciech

Estonia: PUPART Keith(11), KREEK Ardo(11), TOOBAL Kert(1), JUHKAMI Martti(6), VENNO Olivier(10), AGANITS Andri(5), oraz RIKBERG Rait(libero), TOOBAL Andres