Gianlorenzo Blengini został wybrany nowym szkoleniowcem Cucine Lube Banca Marche Treia. 

Chciałbym podziękować za danie mi możliwości uczestniczenia w tak ważnym projekcie. To jest bardzo duża szansa dla mojej kariery. Jestem szczęśliwy, podekscytowany i chciałbym powiedzieć wiele rzeczy, ale wszystko działo się szybko, zbyt szybko, dosłownie w ciągu kilku minut. Ciężko znaleźć odpowiednio słowa, by opisać moje uczucia.” – powiedział Blengini, który związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

44 – letni Włoch swoją trenerską karierę rozpoczął prowadząc młodych graczy w Cuneo, wkrótce zyskał rozgłos wynikami osiągniętymi w Serie A2 oraz we włoskiej ekstraklasie. Blengini przez kilka sezonów pełnił rolę asystenta Mauro Berruto oraz Julio Velasco.

Jako pierwszy trener Włoch zadebiutował w 2009 roku w Serie A2 prowadząc  Lupi Pallavolo Santa Croce. W drugim roku trenowania tej drużyny sięgnął po Puchar Włoch Seria A2 oraz doszedł do finału tej ligi. W 2011 roku Blengini podjął się szkolenia Callipo Sport Vibo Valentia kolejno w sezonie 2014/2015 prowadząc Top Volley Latinę sięgnął po Mistrzostwa Włoch. Był to ogromny sukces dla drużyny, która po raz pierwszy w historii klubu zakwalifikowała się do półfinałów  Serie A.

Obecnie Blengini jest drugim trenerem w reprezentacji Włoch, która już 29 maja rozpocznie rozgrywki Ligi Światowej. Pierwszym rywalem Włochów będą Australijczycy.