Po zwycięstwie w towarzyskim turnieju Montreux Volley Masters i zaskakującym awansie do Final Six tegorocznej Ligi Narodów Kobiet, Polki rozpoczęły przygotowania do najważniejszej części sezonu.

Podopieczne Jacka Nawrockiego przebywają na zgrupowaniu w Spale. Następnie udadzą się na dwa towarzyskie spotkania do Ostrowca Świętokrzyskiego. Biało-czerwone zagrają już dziś z reprezentacją Czech, natomiast w niedzielę z  Białorusinkami.

Kolejnym sprawdzianem dla reprezentantek Polski będzie turniej o Puchar Gubernatora okręgu kaliningradzkiego, rozgrywany w dniach 24-26 lipca. Nasze siatkarki zmierzą się z Niemkami, Belgijkami i Rosjankami.

Od 2 do 4 sierpnia podopieczne Jacka Nawrockiego będą walczyć o bilet na Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku. We Wrocławiu zagrają z drużynami z Portoryko, Tajlandii i Serbii. Jako ostatnie w tym sezonie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy. W łódzkiej Atlas Arenie, w fazie grupowej, nasze siatkarki podejmą zespoły z Włoch, Belgii, Ukrainy, Portugalii oraz Słowenii. 

Terminarz i plan transmisji towarzyskiego turnieju siatkarek (Ostrowiec Świętokrzyski, 19–21 lipca):

 Polska – Czechy (19.07 – piątek, godzina 20.00; transmisja – Polsat Sport) 

Czechy – Białoruś (20.07 – sobota, godzina 17.00)

Polska – Białoruś (21.07 – niedziela, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport).  

źródło: polsatsport.pl/fot: FIVB