Brazylia wygrała piąty z rzędu mecz na własnym boisku, pokonując bez straty seta Włochów. Ricardo Lucarelli był najlepszym punktującym meczu, dzięki któremu jego drużyna umocniła się na czele grupy. Po włoskiej stronie najskuteczniejszym był Ivan Zaytsev z 9 oczkami, a jego zespół zajmuje trzecią pozycję w grupie D.

fot. fivb.org

Mauro Berruto, trener reprezentacji Włoch:

Pomiędzy tymi zespołami jest wspaniała historia, graliśmy ze sobą tak wiele razy wiele wspaniałych meczów. I mam nadzieję, że wciąż będziemy się spotykać z Brazylią przez wiele lat. Nie myślimy o naszej pozycji w grupie. Musimy utrzymać wysoki poziom naszej gry.

Bruno Rezende, kapitan reprezentacji Brazylii:

To zawsze wielka przyjemność zobaczyć halę tak wypełnioną. Ciepło od naszych kibiców pomogło nam bardzo podczas meczu, szczególnie w trudnych momentach. To zawsze jest jak dodatkowy zawodnik na boisku.

Bernardo Rezende, trener reprezentacji Brazylii:

Nasza zagrywka funkcjonowała dzisiaj bardzo dobrze. Dobry serwis jest kluczem do dobrego meczu. Musimy wciąż wywierać presję naszą zagrywką i nie popełniać błędów, ponieważ wtedy ryzyko jest większe. Kolejnym naszym celem jest wyblokowanie piłki i rozegranie kontrataku. Włosi mają bardzo mocny blok, więc musimy przezwyciężyć to naszymi umiejętnościami, a nie siłą fizyczną.