Francuzi opuszczają Koreę Płd. z dwoma zwycięstwami na koncie. – Myślę, że po tych dwóch meczach zyskaliśmy pewność siebie. Jutro lecimy do Japonii i na pewno na boisku zrobimy to samo, co dzisiaj udało nam się tutaj. – powiedział Benjamin Toniutti.

Koreańczycy mieli ogromne problemy by poradzić sobie z trudną zagrywką rywali. Kolejną mocną bronią Francuzów był blok, którym Trójkolorowi łącznie na swoim koncie zapisali 12 punktów. – Mecz był trudniejszy, ponieważ wielu naszych graczy było niedyspozycyjnych ze względu na kontuzje. Z tego powodu były pewne ograniczenia w realizowaniu taktyki. Za dwa tygodnie, kiedy większość zawodników będzie w odpowiedniej kondycji, będziemy w stanie wygrywać. – powiedział po meczu Yongkwan Moon, trener reprezentacji Korei Płd. – Za dwa tygodnie będziemy w stanie grać, co oznacza, że nasza siła wzrośnie na mecze przeciwko reprezentacji Japonii. – dodaje Yung – Suk Shin.

W drugim i trzecim secie Koreańczycy grali lepszą siatkówkę, jednak wystarczyło tylko, by w obu tych setach dojść do stanu punktowego – 21. Francuzi w pełni kontrolowali przebieg spotkania dopisując na swoje konto kolejne zwycięstwo. – Zagraliśmy znacznie lepiej niż wczoraj i jakość meczu również była wyższa. Było to jedno z najlepszych spotkań jakie miałem. Praca, którą wykonał rozgrywający oraz środkowi była genialna. Na boisku poruszaliśmy się znacznie szybciej niż wczoraj. Nawet jeśli pojawiło się kilka błędów w polu serwisowym to wykorzystaliśmy kilka strategii, które dobrze zadziałały. – powiedział Laurent Tillie.

Zagraliśmy dużo lepiej niż wczoraj i popełniliśmy mniej błędów. Myślę, że po tych dwóch meczach zyskaliśmy pewność siebie. Jutro lecimy do Japonii i na pewno na boisku zrobimy to samo, co dzisiaj udało nam się tutaj. – zakończył Benjamin Toniutti.