W meczu otwierającym Ligę Narodów mężczyzn Amerykanie byli o krok od porażki, a mimo to zdołali odrobić straty i zdobyć dwa cenne dla nich punkty.

Amerykanie w pierwszym turnieju występują bez utytułowanych  Matta Andersona, Micah Christensona oraz Aarona Russella. Czy ich brak w tym spotkaniu, czy może fakt, że drużyna Johna Sperawa rozgrywała pierwsze spotkanie w tym sezonie reprezentacyjnym sprawiło, że brązowi medaliści ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro musieli stoczyć pięć setów, aby odnieść zwycięstwo nad Argentyną.

Argentyńczycy w pierwszych odsłonach doskonale zagrali w ataku, bardzo rzadko się mylili. Prowadzili już 2:0 w meczu, a w trzecim secie 24:23 i mieli piłkę setową w górze. jednak popełnili błędy, które kosztowały ich utratę zwycięstwa za trzy punkty.

Jednym z bohaterów spotkania był Benjamin Patch, który w całym spotkaniu zdobył 23 punkty. – Nasz zespół naprawdę dobrze przygotował się mentalnie do tego spotkania. Jesteśmy tu, aby zwyciężać i poprawiać naszą grę. Naszym celem jest zdobywanie punktów w każdym meczu – powiedział po spotkaniu 24-letni atakujący. – Mamy dobrych przyjmujących Taylora Sandera i Thomasa Jaeschke. To oni wykonali doskonałą pracę. Na mnie spoczywa duża presja wykonania dobrego ataku i tylko o tym myślę. Wygrana jest zasługą drużyny. To było niesamowite spotkanie.

Kolejnymi przeciwnikami Benjamina Patcha i jego kolegów będą ekipy z Bułgarii i Chin. – To są dwie bardzo dobre drużyny. Już teraz zaczynamy się przygotowywać do tych spotkań. Będzie odnowa, przygotowanie taktyczne. Cieszymy się, że mamy możliwość poprawiać grę i to jest to, na co czekamy – zakończył Benjamin Patch.