W ostatni weekend czerwca (24-26) w Przysusze odbędzie się turniej eliminacyjny do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn – Lewiatan Beach Ball. W ramach turniejowych atrakcji odbędzie się też charytatywny Mecz Gwiazd, w którym weźmie udział wiele znanych osobistości ze świata sportu. Środki pozyskane w czasie tego wydarzenia zostaną przekazane na rzecz Anieli i Oskarka.

Aniela Gocel, to 20-letnia studentka tyflo i surdopedagogiki na UMCS w Lublinie, od roku borykająca się z przypadłościami rozpoznanymi jako stwardnienie rozsiane. Jest ono obecnie najczęstszym rozpoznaniem wśród chorób neurologicznych, uważanym za chorobę autoimmunologiczną o nieznanej etiologii. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup preparatów, środków medycznych i pomocniczych oraz postępowania rehabilitacyjnego, których stosowanie jest zgodne ze standardami europejskimi postępowania z SM.

Z kolei Oskarek to czteroletni uśmiechnięty chłopiec, który od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i obustronny niedosłuch. Ponad dwa lata temu przeszedł operacje wszczepienia implantu ślimakowego w prawym uchu, dzięki czemu może cieszyć się światem otaczających go dźwięków. Wbrew opiniom lekarzy, dzięki intensywnej regularnej codziennej rehabilitacji ruchowej i logopedycznej, Oskar robi ogromne postępy. Fundusze z Meczu Gwiazd wspomogą niezbędną i systematyczną rehabilitację chłopca.

Organizatorzy turnieju powoli odsłaniają rąbka tajemnicy i potwierdzają, że w Meczu Gwiazd wezmą udział były reprezentant Polski w siatkówce – Grzegorz Szymański oraz Ewa Brodnicka – obecnie najlepsza polska pięściarka.

Grzesiek Szymański

Grzegorz Szymański ma na koncie wiele sukcesów zarówno w siatkówce młodzieżowej, jak i w seniorskiej. Do najważniejszych z pewnością należy wicemistrzostwo świata wywalczone w 2006 roku czy też juniorskie mistrzostwo Europy i świata. W karierze klubowej grający na pozycji atakującego zawodnik największe sukcesy święcił grając w AZS-ie Częstochowa, z którym zdobył dwa wicemistrzostwa i brąz w mistrzostwach kraju. Z Jastrzębskim Węglem również dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium w polskiej lidze. W ostatnim czasie siatkarz stara się wrócić do gry po kontuzji.

Ewa Brodnicka

Natomiast Ewa Brodnicka obecnie nazywana jest królową polskiego boksu. Pięściarka wywalczyła wiele tytułów – mistrzostwo Europy, mistrzostwo Polski, mistrzostwo świata WBF Intercontinental z 2014 roku, oraz wicemistrzostwo świata w kickboxingu.

Niebawem znani będą kolejni uczestnicy charytatywnego Meczu Gwiazd.

źródło: inf. prasowa