Ostatni weekend czerwca w Przysusze będzie stał pod znakiem walki  na piaszczystych boiskach do siatkówki plażowej, które umiejscowione zostaną nad zalewem Topornia. W dniach 24-26 czerwca odbędzie się tam Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016 – turniej, który jest jedną z eliminacji do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn.

Turniej w Przysusze z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Organizatorzy zmagań w stu procentach wykorzystują nabyte doświadczenia z lat poprzednich i sprawiają, że zawody Beach Ball stają się coraz lepszym i poważniejszym widowiskiem, które przyciąga najlepszych krajowych siatkarzy plażowych, ale także i kibiców oraz partnerów. Tegoroczne zawody otrzymały od Polskiego Związku Piłki Siatkowej trzy gwiazdki – co oznacza wzrost rangi turnieju w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Rozgrywki w Przysusze to nie tylko czysto plażowa walka. W czasie rozgrywek odbędzie się także charytatywny mecz gwiazd, w którym wezmą udział nie tylko osobistości siatkówki. Swój udział zapowiedziały także gwiazdy innych sportów. – Charytatywny mecz gwiazd jest dla nas ważnym wydarzeniem, dlatego również do niego przykładamy dużą wagę. Już teraz możemy powiedzieć, że zagra w nim m.in. były reprezentant Polski, Grzegorz Szymański, a także polska pięściarka Ewa Brodnicka, okrzyknięta niedawno królową polskiego boksu. Możemy zapewnić, że to nie są jedyne znane nazwiska, które wezmą udział w tym wydarzeniu, ale jak na razie wszystko jeszcze dopinamy na ostatni guzik, a kolejne nazwiska będą znane niebawem – mówi Piotr Skiba, organizator Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016.

Czerwcowe zawody w Przysusze będą okazją do zetknięcia się z tą najlepszą siatkówką plażową  w wykonaniu krajowych par męskich. W ubiegłorocznym turnieju triumfował duet Dominik Witczak i Łukasz Kaczmarek. A jak będzie w najbliższych zawodach? – Ze względu na podwyższenie rangi turnieju, w tym roku możemy spodziewać się jeszcze bardziej zaciętej walki, stojącej na najwyższym poziomie – zapewnia Piotr Skiba. – Tegoroczne zawody to kolejny krok do przodu dla organizacji turniejów Beach Ball w Przysusze. Będziemy starali się jeszcze mocniej propagować siatkówkę plażową w regionie, a sam turniej w całej Polsce. Mamy nadzieję, że zawody staną się niezwykle cenioną marką na arenie krajowej, a z roku na rok nasz Beach Ball będzie się rozrastał. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkich nad zalew Topornia – kończy Danuta Rękawica, rzecznik prasowy Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016.

Przysucha 2016

Portal Siatkówka w Obiektywie objął patronat medialny nad turniejem Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016.

źródło: inf. prasowa