Jedną pozycję wyżej niż w sezonie 2014/2015 zajęli siatkarze BBTSu Bielsko-Biała. Co ciekawe, tak jak rok temu, spotkania decydujące o tym, które miejsce zajmą, rozegrali z Akademikami z Częstochowy.


Siatkarze BBTSu sezon rozpoczęli z nowym trenerem – Piotra Gruszkę na tym stanowisku zastąpił Krzysztof Stelmach, a jego asystentem został jego młodszy brat, Andrzej. Zespół przeszedł też dużą zmianę kadrową. Pojawiło się dziewięciu nowych zawodników, wśród nich dobrze już znany kibicom libero Dan Lewis czy reprezentant Polski Marcin Wika.

Jednak zmiany kadrowe na niewiele się zdały. Bielszczanie w 26. kolejkach zwyciężyli tylko w ośmiu meczach. Mogą za to pochwalić się dwukrotnym pokonaniem w pięciu setach Jastrzębskiego Węgla. Poza tym wygrali także dwukrotnie Cuprum Lubin po 3:1, MKSem Będzin 3:2 i 3:0, i po razie pokonali Indykpol AZS Olsztyn (3:1) i Effector Kielce (3:0).

Sezon zasadniczy zakończyli na 11. miejscu z 25 punktami na koncie. W związku ze zmianą systemu rozgrywek, pozostała im walka o 11. miejsce z AZSem Częstochowa. Tym samym, z którym w zeszłym sezonie wygrali w walce o 13. miejsce. Tym razem mieli jednak za sobą dwie porażki z Akademikami w fazie zasadniczej (2:3 i 1:3). Zmotywowani Częstochowianie ponownie wygrali, tym razem 3:0 i 3:1, i BBTSowi pozostała 12. pozycja na koniec sezonu.

Najwięcej punktów dla BBTSu zdobyli Bartosz Janeczek i Serhiy Kapelus – po 368. Najwięcej setów rozegrał Mateusz Sacharewicz – 108, zdobył on także najwięcej oczek blokiem w swojej drużynie – 88, co dało mu pierwsze miejsce wśród najlepszych blokujących ligi. Najwięcej asów zaserwował Bartosz Janeczek – 23.

bbts bielsko biała

Skład BBTSu Bielsko-Biała w sezonie 2015/2016:
Bartłomiej Krulicki, Krzysztof Modzelewski, Bartosz Janeczek, Bartłomiej Neroj, Paweł Gryc, Wojciech Siek, Mateusz Sacharewicz, Dmytro Bogdan, Kamil Kwasowski, Grzegorz Pilarz, Łukasz Koziura, Daniel Lewis, Sergiej Kapelus, Marcin Wika