Brak Bartosza Kurka w reprezentacji na FIVB Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 był z pewnością jedną z większych niespodzianek ubiegłego roku. Tym bardziej, że Polacy stanęli na najwyższy stopniu podium. Bartosz Kurek nie krył rozczarowania po tym jak dowiedział się, że zabraknie go na tak prestiżowej imprezie, jednak w tym sezonie powraca do kadry narodowej i prowadzi ją do kolejnych zwycięstw.

– Każdy z nas marzy o grze w kadrze narodowej, a zwieńczeniem ciężkiej pracy jest możliwość wystąpienia w tak ważnej imprezie jak Mistrzostwa Świata. Zwłaszcza, jeśli rozgrywane są one w twoim kraju. Byłoby miło móc być częścią tego sukcesu, ale moje występy w poprzednim sezonie nie należały do udanych. – powiedział Bartosz Kurek. Jeśli był kiedykolwiek jakiś konflikt na linii Antiga – Kurek, to już dawno poszło wszystko w zapomnienie.

Trener Stephane Antiga jest zadowolony z obecnej formy Kurka: – Bartosz przeszedł wszystkie testy. Tutaj nie chodzi tylko o to ile punktów w ataku zdobywa. Ważne jest, to jak się teraz zachowuje. Był bardzo agresywny na boisku i posyłał piłkę tam gdzie chciał, to bardzo dobrze – powiedział po pierwszym meczu Polaków przeciwko Rosji w ERGO Arenie trener biało-czerwonych.

Kurek jednak nie był w pełni zadowolony po tym spotkaniu: – Wierzę, że z pomocą trenera i bardzo ciężką pracą mogę przenieść się na wyższy poziom.

Nie gram w drużynie dla trenera, bądź pieniędzy. Dla mnie to przyjemność i zaszczyt – to się liczy. Kurek wydaje się być stworzony do gry w siatkówkę, tak jak jego ojciec – Adam Kurek. Mimo iż Bartek swoją przygodę ze sportem rozpoczynał od gry w koszykówkę, decyzja o zmianie dyscypliny okazała się słuszna.

Bartek Kurek brał udział w wielu prestiżowych imprezach na szczeblu międzynarodowym. Wraz z kadrą narodową zdobył złoto na Mistrzostwach Europy, w 2012 poprowadził biało-czerwonych do pierwszego zwycięstwa w Lidze Światowej i zdobył nagrodę MVP. Rozczarowanie nastąpiło podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, gdzie Polacy niestety nie pokazali się najlepiej. Jednak Polska kadra nie składa broni i przygotowuję się do Igrzysk w Rio de Janeiro.