Indykpol AZS udanie rozpoczął start rozgrywek PlusLigi. MVP meczu wybrany został Bartosz Bednorz, który sam tak naprawdę wygrał seta, bo w całym meczu zdobył 25 punktów!

-To pierwszy mecz, spotkanie inauguracyjne, myślę że postawa naszego zespołu może cieszyć kibiców, którzy dzisiaj tak licznie przybyli na nasz mecz. – Powiedział po meczu młody przyjmujący.

Pierwsze kolejki PlusLigi, to dla większości zespołów stabilizowanie formy po okresie przygotowawczym. Mimo, że zespoły rozgrywają mecze kontrolne, tak naprawdę dopiero kilka tygodni po starcie ligi może określić w jakiej formie są siatkarze: – Uważam, że to jeszcze nie jest to, co ten zespół potrafi, na co go stać. Jestem pewny, że pokażemy to jeszcze w tym sezonie. Wygrane spotkania przed sezonem na pewno budują zespół, także pomoże nam to z pewnością w tym sezonie. – dodał Bednorz.

Przed olsztynianami kolejny przeciwnik. Tym razem podopieczni trenera Gardiniego zmierzą się z Jastrzębskim Węglem, jak na to spotkane zapatruje się Bartosz Bednorz? –Zespół jest na pewno słabszy niż w poprzednim roku, ale nie można go lekceważyć, także musimy równie skupieni podejść do tego spotkania i pokazać dobrą siatkówkę.