Od 22 do 24 sierpnia w Arenie Toruń zobaczymy złotych medalistów FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Poza biało-czerwonymi w Memoriale Huberta Wagnera zagrają również reprezentacje Francji, Iranu i Japonii.

– Oprócz imprez towarzyszących, będzie również niespodzianka związana z Mikołajem Kopernikiem. To będzie wielka gratka dla kibiców i mediów z całego świata – mówi na nieco ponad dwa miesiące przed XIII Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera pomysłodawca i organizator imprezy – Jerzy Mróz. Przypomnijmy, że Memoriał często wpisuje się w charakterystyczne miejsca miast-gospodarzy. W Zielonej Górze w 2012 roku, odsłonięty został siatkarski Bachusik (figurki Bachusików związanych z różnymi dziedzinami życia są tam rozsiane po całym mieście), a rok temu na Rynku w Krakowie, przechodnie mijali kilkanaście flag XII edycji Memoriału.

Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera zwraca również uwagę na topniejącą liczbę wolnych miejsc w Arenie Toruń na turniej, który zostanie rozegrany w dniach 22-24. sierpnia. (w środę rano, na sobotę zostało niecałe 2300 miejsc, na niedzielę – o tysiąc mniej, a na poniedziałek – niecałe 2000). Jerzy Mróz uważa, że to między innymi efekt zmian personalnych w kadrze prowadzonej przez Stephane’a Antigę. – Przyszli nowi zawodnicy, chcą ich ludzie zobaczyć. Toruń, pewnie jak Zielona Góra, zapełni nam halę. Do tego na Memoriał przyjeżdżają kibice z całej Polski i spoza jej granic – dodał organizator turnieju. Wspomniany przez Jerzego Mroza X Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, rozgrywany w Zielonej Górze, cieszył się podobną popularnością. Na miesiąc przed rozpoczęciem imprezy, kupno biletów graniczyło z cudem, a uczestnicy każdego dnia grali przy trybunach szczelnie wypełnionych kibicami.

Jerzy Mróz docenia też znakomitą współpracę z władzami Torunia. – Dla kibiców mają być linie transportu miejskiego dojeżdżające do hali. Władze są z nami, organizatorami Memoriału, także na pewno wszystko będzie dobrze – zakończył Jerzy Mróz.

Tegoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera po raz pierwszy w historii odbędzie się w Toruniu.