Reprezentacja Polski odniosła czwarte zwycięstwo podczas Igrzysk Europejskich. Tym razem spotkanie zakończyło się w trzech setach i tym samym biało – czerwoni awansowali na pierwsze miejsce w grupie A.

cev.lu

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w końcu udało nam się wygrać 3:0. Nasz plan na dzisiejszy mecz udało się zrealizować dzięki dobrym zagrywkom i blokom. – powiedział Artur Szalpuk. Polska do tej pory rozegrała w Baku największą ilość setów, trzy mecze kończyły się dopiero w tie-break’u. Duża liczba rozegranych setów wiąże się z dużym dorobkiem puntkowym. W czterech meczach Artur Szalpuk zapisał na swoim koncie 80 punktów. Kolejny wyróżniający się zawodnik w drużynie prowadzonej przez Andrzeja Kowala – Dawid Konarski, dzisiaj zawodnik pauzował, ponieważ trener zdecydował się oszczędzić go na kolejne mecze. – Najważniejsze jest to, że wygrała cała drużyna, a nie kto zdobył punkty. Nie będziemy odpuszczać w meczu z Francuzami. Chcemy zakończyć zmagania grupowe na pierwszym miejscu żeby mieć lepszą sytuację w ćwierćfinałach. – dodaje zawodnik.

Nie jest przyjemne, kiedy odnosisz drugą taką porażkę na własnym terenie. Jednak jestem wdzięczny kibicom, którzy tak licznie przybyli do Crystall Hall żeby wspierać drużynę, mimo że nie byliśmy w stanie dać im wyniku jakiego oczekiwano. Mamy młodą drużynę i każdy mecz daje zawodnikom cenne doświadczenie na przyszłość. – dodał Bulent Karslioglu, trener reprezentacji Azerbejdżanu.