Dziś w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca ostatnie starcia biało-czerwonych w fazie grupowej Ligi Światowej. Przeciwnikiem Polaków będą Amerykanie.

Miguel Quintana, Supervisor FIVB

Przede wszystkim chcę pogratulować Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, ponieważ jestem tu już po raz kolejny i za każdym razem jestem na nowo zaskoczony poziomem organizacyjnym. W imieniu Prezydenta FIVB, Aryego Gracy, chciałem powitać i pogratulować drużynom, które w ten weekend się tu znalazły.

Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu

W imieniu Prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego i własnym, chciałam serdecznie powitać wszystkich i bardzo się cieszę, że możemy gościć Państwa w Krakowie. Prawie równo rok temu odbył się tutaj mecz Polska – Brazylia, który sportowo zainaugurował funkcjonowanie Kraków Areny. W tym roku nasi siatkarze wracają tu jako mistrzowie świata, a reprezentacja USA jako triumfator Ligi Światowej 2014, więc te mecze będą na pewno na najwyższym światowym poziomie. Polska kocha siatkówkę, Kraków również kocha siatkówkę, a najlepszym tego dowodem jest fakt, że biletów już zabrakło, mimo że zwiększyliśmy liczbę miejsc, więc liczymy, że hala wypełni się w 100%. Sobotni mecz odbywa się w amerykańskim Dniu Niepodległości, więc tym bardziej z tej okazji chcemy życzyć wszystkiego najlepszego zawodnikom USA.

Andrzej Lemek, Wiceprezes i Sekretarz Generalny PZPS, Prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej

Kraków to najpiękniejsze miasto w Polsce, o czym wszyscy wiemy od dawna. Mamy nadzieję, ze widowisko będzie się podobało i spełni oczekiwania kibiców. Mam nadzieję, a właściwie jestem pewien, że to nie ostatnia impreza siatkarska w Krakowie w najbliższym czasie.

John Speraw, trener reprezentacji USA

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteśmy z powrotem w Krakowie. Sprzyjało nam tu szczęście, ponieważ spędziliśmy tu aż dziesięć dni, grając pierwszą rundę podczas Mistrzostw Świata. Jedną z rzeczy, którą podziwiam jest to, że Polacy są fanami, nie tylko polskiej siatkówki, ale siatkówki w ogóle. W zeszłym roku, kiedy graliśmy tu z Włochami, na trybunach było 15 tysięcy widzów, którzy fantastycznie dopingowali. Cieszymy się mogąc stanąć naprzeciw Polsce, to bardzo silna drużyna, ale w naszej grupie nie ma słabych zespołów.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski

Jestem bardzo zadowolony, że jesteśmy znowu w Polsce. W Krakowie hala jest piękna, a my wygraliśmy tu w ubiegłym roku dwa bardzo ważne mecze – ten z Brazylią w Lidze Światowej oraz z Rosją podczas Memoriału Huberta Wagnera. Teraz znowu będziemy walczyć, ponieważ gramy o kwalifikację do turnieju Final Six w Rio de Janeiro. Jestem pewny, że obejrzymy wspaniały spektakl, a hala będzie wypełniona fantastycznymi kibicami.