W finale Igrzysk Europejskich Polki musiały uznać wyższość rywalek z Turcji. O wrażeniach po meczu i srebrnym medalu opowiedziała Anna Werblińska.

fot. cev.lu

Anna Werblińska, przyjmująca reprezentacji Polski:

Srebrny medal Igrzysk Europejskich jest największym sukcesem żeńskiej reprezentacji Polski w ciągu ostatnich sześciu lat. Ostatni raz stanęłyśmy na podium w 2009 roku, kiedy to zdobyłyśmy brąz w mistrzostwach Europy. Ten medal jest niezwykle ważny dla nas. Dzisiaj Turcja była silniejsza, wielkie gratulacje dla tego zespołu za ten finał. My natomiast pokazałyśmy jak duży potencjał drzemie w naszym zespole. Nie miałyśmy dużo czasu na przygotowania do tych zawodów. Igrzyska Europejskie były jednocześnie etapem naszych przygotowań w walce o kwalifikację do Rio. Teraz potrzebujemy odpoczynku.

Ferhat Akbas, trener reprezentacji Turcji:

Nasze emocje w tym momencie nie są łatwe do opisania. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i dumni z tego, co osiągnęliśmy. Jednocześnie chcę podkreślić, że jestem dumny z moich zawodniczek, ponieważ zagrały dzisiaj świetny mecz. Spodziewaliśmy się trudnego pojedynku, dlatego że polski zespół ma w swoich szeregach bardzo dobre i doświadczone siatkarki, ale dzisiaj nie mogły one znaleźć recepty na naszą grę. Graliśmy na wysokim poziomie i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Wszystkie nasze zwycięstwa są ważne dla tureckiej siatkówki, ponieważ siatkówka jest w naszym kraju bardzo ważnym sportem.