Anna Werblińska nadal w Chemiku

Kapitan Chemika Police przedłużyła kontrakt o kolejny rok. Będzie to już trzeci sezon w drużynie aktualnych Mistrzyń Polski.

Bardzo szybko porozumiałam się z klubem, przedłużyłam umowę, dlatego chyba nawet nie miałam innych ofert. Nie brałam pod uwagę zmiany otoczenia, ponieważ w Szczecinie jest mi dobrze. Żyje się wygodnie, polubiłam miasto, a klub dostarcza mi wszystko, czego potrzebuje sportowiec – mówi.

Przyjmująca teamu z Polic zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku, po czym trener Jacek Nawrocki pozwolił jej na odpoczynek, nie powołując na turniej WGP.

Wakacji miałam trochę ponad miesiąc, więc złapałam oddech, odpoczęłam. Musiałam jednak pozałatwiać sporo spraw prywatnych, więc nie udało się nigdzie wyjechać. Może za rok? (śmiech) – dodaje.

Od środy wraz z resztą kadrowiczek przebywa na zgrupowaniu przed Mistrzostwami Europy.

Na razie treningi są delikatne, wszystko jest robione z głową. Niektóre dziewczyny wracają po wakacjach, inne grały w WGP, więc nasz poziom przygotowania fizycznego jest różny – trzeba go wyrównać. Pierwszych kilka dni to spokojne wprowadzenie w trening. Obciążenia zwiększą się w przyszłym tygodniu. Wtedy chyba też zaczniemy skakać. Przygotowania do mistrzostw Europy są inne niż te do Igrzysk Europejskich, ponieważ mamy więcej czasu. Dla nas to lepiej – kończy.

Facebook Comments