Egipt odniósł drugie zwycięstw w Lidze Światowej, pokonując Wenezuelę w trzech setach (25:20, 25:23, 25:20).

Angiolino Frigoni, trener Egiptu:

To dla nas ważne zwycięstwo, ponieważ wciąż mamy szansę na pozostanie w rywalizacji i awans do finałów. W pierwszym secie mieliśmy swoje problemy, ponieważ Wenezuela grała dobrze w obronie. W drugim i trzecim secie dobrze zagrywaliśmy i graliśmy z kontrataku, ostatecznie wygrywając i radując nas wszystkich.

Abdallah Abdalsalam, zawodnik Egiptu:

Dziękuję bogu za to zwycięstwo, Wenezuela jest dobrym zawodnikiem i zagrała lepiej niż w poprzednim meczu. Musieliśmy wygrać ten mecz, aby jutro z Hiszpanią zagrać jak finał.

Vincenzo Nacci, trener Wenezueli:

Zaczęliśmy mecz z dobrą obroną i atakiem ze skrzydeł, ale popełniliśmy kilka błędów, co kosztowało nas porażkę w tym meczu.

Pinerua Urbina, kapitan Wenezueli:

Gratuluję Egiptowi zwycięstwa, zaczęliśmy mecz dobrze broniąc, ale nie umieliśmy tego utrzymać. Nadzieję zachowamy na kolejny mecz, ponieważ chcemy wygrać.