Andrea Kossanyiová została nową zawodniczką Impela Wrocław. Wcześniej czeska przyjmująca reprezentowała barwy VK AGEL Prostějov.

– Na pozycji przyjmującej chcemy postawić na zagraniczny zaciąg i połączenie młodości z doświadczonymi zawodniczkami. Dzisiaj ogłaszamy, że w naszym klubie zagra Andrea Kossanyiová. Jest to młoda i utalentowana zawodniczka z Czech. Za sobą ma regularne występy w rodzimej lidze, ale także w elitarnej Lidze Mistrzyń, w której grała m.in. przeciwko Chemikowi Police czy Rabicie Baku. Mimo młodego wieku była podstawową zawodniczką czeskiej drużyny. Obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji swojego kraju – komentuje sprawę transferu Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A. – Jacek Grabowski.

– Granie w polskiej lidze to dla mnie ogromne wyróżnienie. Jest to bardzo silna liga. Podczas pobytu w Policach można było poczuć, że siatkówką się tutaj żyje. Czekam z niecierpliwością na pierwsze mecze i grę przy wspaniałym dopingu polskich (wrocławskich) fanów! – powiedziała przyjmująca.

Powoli krystalizuje się kadra Impela Wrocław na kolejny sezon. W drużynie zagra Magdalena Gryka, Katarzyna Skowrońska – Dolata, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Agata Sawicka oraz ogłoszona dzisiaj Andrea Kossanyiová.