Jastrzębski Węgiel sprawił wczoraj nie lada niespodziankę, pokonując faworyzowany LOTOS Trefl Gdańsk w czterech setach. Zapis konferencji prasowej po meczu znajduje się poniżej.

Michał Masny, kapitan Jastrzębskiego Węgla:

Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobry mecz po takich – powiedzmy – dwóch albo trzech spotkaniach, gdzie się męczyliśmy. Powtórzę teraz to, co powiedziałem dwa tygodnie temu. Jesteśmy takim zespołem, który potrzebuje treningu przez cały tydzień, żeby później dobrze zaprezentować się na boisku, a nie treningu tylko przez trzy dni. To się dzisiaj potwierdziło. Zagraliśmy świetnie w każdym elemencie. Myślę, że szczególnie system blok-obrona funkcjonował u nas bardzo dobrze.

Bartosz Gawryszewski, kapitan LOTOSU Trefla Gdańsk:

Przede wszystkim gratuluję drużynie przeciwnej. Na pewno zagrała bardzo dobre spotkanie, w przeciwieństwie do nas. Nam niestety, nie wychodziło dzisiaj nic tak, jak byśmy sobie tego życzyli. W wielu elementach odstawaliśmy od przeciwnika. To się przełożyło na bardzo słaby wynik i porażkę.

Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla:

Nie wiedziałem, czego spodziewać się w tym spotkaniu po mojej drużynie, bo tak jak powiedział Michał (Masny – przyp. red.) ostatnio mieliśmy bardzo trudny okres. Wszystko za sprawą przegranego Pucharu Polski, potem meczu z Asseco Resovią Rzeszów i BBTS-em Bielsko-Biała. Moja drużyna nie wierzyła w siebie, brakowało jej pewności siebie. Nie dziwię się wcale takiej sytuacji, ponieważ przegraliśmy trzy mecze z rzędu w kiepskim stylu. W minionym tygodniu skupiliśmy się na pracy nad techniką, ale również nad stroną mentalną zespołu. Nie byłem jednak pewien, czy to zadziała. Jak się okazało, zagraliśmy bardzo dobrze. Walczyliśmy o każdą piłkę. To jest właściwa droga, którą musimy kroczyć. Gdańsk nie był w najlepszej dyspozycji, my wykorzystaliśmy swoją szansę na dobry wynik. Jestem bardzo szczęśliwy po tym spotkaniu.

Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla Gdańsk:

Gratuluję drużynie przeciwnej zwycięstwa. Goście zagrali bardzo dobre spotkanie. Jestem pełen podziwu dla tego, co zaprezentowali dzisiaj. My natomiast zagraliśmy chyba najgorszy mecz w tym sezonie. Niezwykle ciężko jest wygrać, grając tak jak my w tym starciu.

inf. własna