Jedni go kochają inni nienawidzą jedno jest jednak pewnie – nie można przejść obojętnie obok postaci Alekseja Spiridonowa.

W wywiadzie dla WorldofVolley rosyjski przyjmujący opowiada o reprezentacji, grze w klubie a także mówi, kto jest najlepszym siatkarzem na świecie.

W trwającym sezonie Spiridonow póki, co nie miał zbyt wielu okazji by zaprezentować się kibicom Zenitu na boisku: – Dla wszystkich sportowców ważna jest gra w każdym meczu i wyjście w pierwszej szóstce. Póki, co mam mniej okazji do gry, ale gram w najlepszej drużynie razem z Wilfredo Leonem, czy Matthewem Andresonem. Przed końcem roku zagrałem dwa pełne mecze. W moim wykonaniu były, to dobre spotkania – nie najlepsze, ale jestem zadowolony ze swojej gry.

Aleksej Spiridonow zapytany o to, czy Zenit Kazań powtórzy swój wynik z poprzedniego sezonu odpowiada: – Póki co o tym nie myślimy. Zobaczymy, co się wydarzy, kto wie! Jeśli do końca sezonu zostałby tylko dwa spotkania moglibyśmy o tym rozmawiać, ale nie teraz. Nie w chwili, kiedy sezon trwa w najlepsze. Najciekawsze i najbardziej spektakularne spotkania jeszcze przed nami. Ciężko pracujemy i chcemy wygrać!

Już niedługo reprezentacja Rosji zagra w Berlinie w turnieju kwalifikacyjnym, Spiridonow uważa, że Rosjanie mają naprawdę wysoką szansę: – Wszystko będzie uzależnione od tego, w jakiej formie psychicznej i fizycznej będą nasi siatkarze. Na pewno chcę zobaczyć jak wygrywają bilet do RIO. Poprzednie sezony były dla nas bardzie ciężkie. Zabraknie mnie w reprezentacji, ale życzę im jak najlepiej i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Tegoroczne kwalifikacje, to jeden z mocniej obstawionych turniejów. Kto według przyjmującego jest faworytem do wygranej? – Te kwalifikacje będą bardzo interesujące i ciężko będzie je wygrać. Każda reprezentacja, która pojawi się w Berlinie ma szanse na wygraną. Przede wszystkim Francja, Polska. Seria i Bułgaria również mogą wyjechać z biletem do RIO. Jedno jest pewne – nie będzie łatwo.

Skoro mowa o najlepszych drużynach, to kto według Alekseja Spiridonowa jest najlepszym siatkarzem w tej chwili? Odpowiedź była prosta i krótka: – Ja. A co na to Wilfredo Leon? On jest tuż za mną – zakończył przyjmujący.

ŹRÓDŁO: oprac.wł./worldofvolley.com