Impel Wrocław ma duże tradycje szkoleniowe młodzieży. Bardzo wiele znanych siatkarek to właśnie wychowanki wrocławskich struktur szkoleniowych. Ostatnim etapem szkolenia młodzieży jest możliwość gry w seniorskiej drużynie. Taką szansę otrzymała występująca w ubiegłym sezonie w Młodym Impelu – Aleksandra Sochacka.

Aleksandra Sochacka to urodzona w Łodzi wychowanka klubu UMKS Tuszyn. Występuje na pozycji przyjmującej. W ostatnim sezonie reprezentowała barwy Impel Gwardii Wrocław w rozgrywkach juniorskich oraz Impel Wrocław w Młodej Lidze Kobiet. Mimo młodego wieku – w maju ukończyła 18 lat – wyróżnia ją wysoki procent przyjęcia perfekcyjnego.

Atutem Oli jest dobre przyjęcie i bardzo specyficzny, ale jakże skuteczny atak. Cieszymy się, że młode zawodniczki będą miały szansę na grę z takimi siatkarkami jak Kasia Skowrońska – Dolata, Carolina Costagrande, Asia Kaczor czy Milena Radecka. Ola w strukturach szkoleniowych Impel Gwardii Wrocław jest od 2012 roku, zeszły rok udanie reprezentowała nas w Młodej Lidze, dlatego czas na kolejny krok i jej grę w seniorskiej drużynie – komentuje sprawę Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A. – Jacek Grabowski.

Cieszę się z propozycji, którą otrzymałam od klubu Impel Wrocław. Uważam ją za swoją życiową szansę. Możliwość gry z takimi gwiazdami to dla mnie zaszczyt i mobilizacja do ciężkiej pracy, aby niedługo móc im dorównać. Bardzo cenię sobie grę w Impelu. Uważam, że klub poważnie podchodzi do swoich zawodniczek w każdej grupie wiekowej. Cieszę się, że będę mogła zostać we Wrocławiu i tu rozpocząć studia – nie ukrywa zadowolenia Aleksandra Sochacka, nowa przyjmująca wrocławskiej drużyny.

Kadra Impela Wrocław, z racji zmian w regulaminie, liczyć będzie więcej niż 12 zawodniczek. Dzisiaj do zespołu dołączyła Aleksandra Sochacka.

 

 

 

.