Polacy pokonali USA w trzech krótkich setach w swoim drugim meczu podczas Mistrzostw Świata Juniorów, rozgrywanych w Meksyku. Poniżej pomeczowa konferencja.

Aleksander Śliwka, kapitan reprezentacji Polski:

Po tym meczu musimy grać naszą najlepszą siatkówkę, żeby awansować do drugiej rundy. Źle dzisiaj zaczęliśmy, ale udało nam się odbudować. Poprawiliśmy swoją grę i udało nam się wygrać ważne spotkanie. Mam nadzieję, że będziemy tak grali w kolejnym meczu z Argentyną. Myślę, że w naszej grupie są dobrzy przeciwnicy. Rosja jest faworytem, tak jak Chiny, dwa najlepsze zespoły w tych zawodach. My musimy skupiać się na każdym kolejnym meczu.

Jakub Bednaruk, trener reprezentacji Polski:

Czasami możesz grać bardzo dobrze, jak my wczoraj z Rosją i przegrać 0:3. Dzisiaj rozegraliśmy dobre spotkanie i wygraliśmy w trzech setach z USA, co pomoże utrzymać zespół w zdrowiu i dobrej dyspozycji. Cieszymy się z udziału w tym turnieju i z radością czekamy na kolejny mecz z Argentyną, prawdopodobnie o drugie miejsce.

John Hatch, kapitan reprezentacji USA:

Wyszliśmy bardzo mocni, ale zaczęliśmy dość słabo. W trzecim secie nasza gra była trochę bardziej płynna, ale jeśli chcemy wygrywać na tym poziomie, musimy robić swoje i kończyć trochę więcej, mamy naprawdę dobry plan gry i przygotowujemy się do naszego kolejnego meczu z Rosją.

Daniel Friend, trener reprezentacji USA:

Mój zespół dobrze zaczął, ale Polska jest bardzo silnym przeciwnikiem i nie mogliśmy tego utrzymać. Polska grała lepiej niż w pierwszym meczu. Staraliśmy się odbudować naszą grę, ale oni naciskali i moi chłopcy byli nieco chaotyczni. Musimy tylko nieco przycisnąć przeciwników do krawędzi.