Reprezentacja Serbii w rozgrywkach Ligi Światowej mierzyła się z Włochami 26 razy. Rywalizacja obu drużyn jest bardzo wyrównana. – Znamy się bardzo dobrze i te mecze z Włochami zawsze są dla nas ważne. – przyznaje Atanasijević.

fivb.com

W najbliższy weekend obie drużyny rozegrają kolejne mecze. W piątek zespoły spotkają się w Nowym Sadzie, a w niedzielę w Belgradzie. – Znamy się bardzo dobrze i te mecze z Włochami zawsze są dla nas ważne. Tymi dwoma zwycięstwami chcemy zarezerwować sobie bilet do turnieju finałowego. Myślę, że drugie miejsce w grupie pomoże nam łatwiej dotrzeć do półfinału. – powiedział Aleksandar Atanasijević.

Im dłużej Włosi są na boisku, tym ich gra wygląda lepiej, co udowodnili w meczu przeciwko Brazylijczykom. Wierzę, że mecze w Nowym Sadzie i Belgradzie będą wyglądały podobnie, jak te które my rozegraliśmy z reprezentacją Brazylii, a nasi kibice poniosą nas do zwycięstwa. – dodaje serbski atakujący.

Przez ostatnie dwa lata Aleksandar Atanasijević był jednym z najlepszych zawodników włoskiej ligi, więc Mauro Berutto na pewno zwróci uwagę na drugiego najlepiej punktującego zawodnika w serbskiej drużynie. – Włosi są niesamowicie, jeżeli chodzi o taktykę, więc jestem pewien, że będą bardzo dobrze przygotowani do meczu z nami. Jednakże wierzę, że będziemy w stanie ich przechytrzyć, ponieważ mamy ogromną motywację. Ponadto gramy dobrą siatkówkę i mamy w drużynie świetną atmosferę, a to jest niezwykle ważne. – kończy Serb.