Indykpol AZS Olsztyn i AZS Politechnika Warszawska sprawdzą swoją przedsezonową formę w towarzyskim spotkaniu, które zostanie rozegrane w Lidzbarku Welskim.

W poniedziałek do drużyny z Olsztyna dołączył Krzysztof Bieńkowski, który wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski juniorów. Młody rozgrywający jednak nie wystąpi jeszcze w pierwszych meczach kontrolnych. W zespole brakuje już tylko dwóch obcokrajowców – Thomasa Koelewijna i Brama Van Den Driesa. Obaj dołączą do zespołu zaraz po zakończeniu mistrzostw Europy. AZS Politechnika Warszawska skompletowała z kolei już skład na nowy sezon.

W Lidzbarku Welskim zabraknie Marcina Walińskiego z Indykpolu, którego czeka kilkutygodniowa przerwa w treningach. – Trzeba chuchać na zimne i wyleczyć porządnie uraz kolana, aby później nie było poważnej kontuzji – ocenił przyjmujący.

Mecz zostanie rozegrany o godz. 17. – Będzie to pierwsza potyczka w tym sezonie z AZS Politechniką Warszawską, ale większą uwagę przywiązujemy do własnej gry. Chcemy poprawić naszą grę, wyeliminować błędy, które nam się ciągle zdarzają, i wypaść o wiele lepiej niżeli w ostatnich meczach. Mamy nadzieję na poprawę naszej formy – powiedział Piotr Poskrobko, drugi trener Indykpolu AZS Olsztyn.