W ostatni weekend w Radomiu rozegrany został I Międzynarodowy Turniej Rodziny Radomki. Wzięły w nim udział gospodynie, wicemistrzynie Polski ŁKS Commercecon Łódź, DPD Legionovia Legionowo oraz wicemistrzynie Francji RC Cannes. Wygrały łodzianki, drugie miejsce zajęły Francuzki, a trzecie legionowianki. O turnieju i przygotowaniach do sezonu opowiada nam Adriana Adamek, libero DPD Legionovii Legionowa.

– s-w-o.pl: Za wami pierwszy turniej, jaki rozegrałyście przed startem Ligi Siatkówki Kobiet. Jakie macie wrażenia po rozegraniu trzech spotkań?

Adrianna Adamek: Jakie wrażenia? Ten weekend pokazał, nad czym musimy jeszcze popracować. Jest to nasz pierwszy turniej i pierwsze sparingi  i prawdziwe granie w tym sezonie. Na pewno wyciągniemy wnioski, sztab przekaże nam informacje, co musimy poprawić w grze i będziemy nad tym mocno pracować.

– Trenujecie już prawie dwa miesiące. Nad czym pracowałyście przez ten okres?

– Skupiłyśmy się przede wszystkim na przygotowaniu motorycznym i fizycznym, miałyśmy dużo siłowni, kwestii technicznych. Tak jak mówiłam wcześniej – były to pierwsze spotkania z innymi drużynami. Teraz musimy na spokojnie wszystko przeanalizować.

– Skład zespołu w porównaniu do poprzedniego sezonu zmienił się diametralnie. Mimo, że większość z was zna się z boiska, to do tej  pory stałyście po przeciwnej stronie siatki. Jaki trudno jest się zgrać tak nowej drużynie?

– Myślę, że teraz właśnie zaczniemy pracować nad zgraniem i sprawami taktycznymi. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

– Do rozpoczęcia ligi został jeszcze miesiąc. Na pewno macie w planach mecze kontrolne, które pomogą was się zgrać.

– Dokładnie tak jest. Przed nami dużo zaplanowanych sparingów, więc mamy nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży, a przede wszystkim będziemy wychodziły na mecz na takim samym skupieniu jak w pierwszym miejscu z Radomką.

– Poprzedni sezon zakończyłyście na dwunastym miejscu, choć początki były obiecujące i miałyście szansę na wyższą lokatę. Warto w tym sezonie uniknąć tak nerwowej końcówki.

– Przede wszystkim będziemy skupiały się na jednym meczu. Jesteśmy w stanie wygrywać z drużynami wyżej od nas notowanymi. Skupimy się na jednym przeciwniku. Do każdego spotkania będziemy przykładały dużą uwagę. Podejdziemy zaangażowane, nastawione na walkę. W tym sezonie mamy inny cel niż w zeszłym roku. Wtedy miałyśmy utrzymać się w ekstraklasie, w tym celujemy wyżej.

– Zawsze byłyście młodym zespołem, w którym ogrywały się młode zawodniczki. Teraz do drużyny dołączyły doświadczone zawodniczki, macie wsparcie siatkarek z zagranicy.

– Teraz nikt już nie będzie patrzył na nasz wiek, na to ile mamy lat. Teraz liczy się tylko i wyłącznie wynik. W tym sezonie podchodzimy do gry zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Liczyć się będzie nasza dobra gra i postępy. Jesteśmy w stanie zająć wysokie miejsce.

– W tym sezonie w LSK jest tylko dwanaście zespołów, dzięki czemu będzie mniej spotkań, za to więcej czasu na odpoczynek i treningi…

– Odpadła drużyna z Muszyny, a dla nas był to daleki wyjazd. Pojawił się Radom, który jest zdecydowanie bliżej. Wiem, że terminarz jest dość napięty i będziemy grały systemem środa – sobota. Czasu na regenerację nie będzie tak wiele, ale miejmy nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży i będziemy na świeżości podchodziły do każdego meczu.

 foto: legionovia.pl/legionoviasa