Olieg Achrem za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zakończeniu siatkarskiej kariery. „W życiu każdego sportowca przychodzi czas, gdy trzeba powiedzieć „dziękuję”. Taki moment nadszedł także dla mnie. Dziś, po ponad 20 latach zawodowej gry w siatkówkę, mówię DZIĘKUJĘ.”

Olieg Achrem swoją karierę rozpoczął w Kommunalniku Grodno, z którym zdobył trzy mistrzostwa Białorusi. Jego pierwszym zagranicznym klubem był Iraklis Saloniki, z którym dotarł do finału Ligi Mistrzów i zdobył mistrzostwo Grecji oraz Superpuchar tego kraju. W latach 2009-2016 grał w Resovi Rzeszów. Przyjmujący z rzeszowskim klubem zdobył sporo medali. Dwa wicemistrzostwa Ligi Mistrzów, trzy mistrzostwa Polski, Superpuchar Polski. Potem na dwa sezony wyjechał do Turcji, gdzie występował w Halkbaku oraz Galatasaray. Po czym wrócił do Polski, do Zawiercia. Tam jednak zbyt wiele nie pograł ze względu na problemy zdrowotne. Po rozwiązaniu kontraktu z zawierciańskim klubem Achrem wrócił do Rzeszowa.

Oliegowi Achremowi w 2011 przyznano obywatelstwo Polskie, dzięki któremu mógł grać w PlusLidze ze statusem zawodnika krajowego.

źródło: inf. własna/foto. Karolina Wajner