29 października w ramach 6. kolejki PlusLigi zostanie rozegrany mecz MKS-u Będzin z GKS-em Katowice. Podczas spotkania odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie półtorarocznej Kasi Kośmider, która cierpi na dysplazję diastroficzną

Dysplazja diastroficzna jest bardzo rzadką chorobą genetyczną, która zaburza rozwój chrząstek i kości, co powoduje zniekształcenia stawów utrudniające poruszanie się. – Aby Kasia mogła chodzić i bawić się z innymi dziećmi, musi przejść kilka bardzo ciężkich i skomplikowanych operacji rekonstrukcji stawów oraz mieć zapewnioną ciągłą rehabilitację. Dziewczynka od drugiego tygodnia życia musi nosić specjalne ortezy, wymagające częstej i kosztownej wymiany, w zależności od aktualnego wzrostu – informuje na swojej stronie internetowej fundacja „Mam serce”, która współorganizuję zbiórkę na ten szczytny cel z klubem z Będzina.

Podczas spotkania kibice będą mogli nabyć symboliczne cegiełki oraz własnej roboty produkty spożywcze znajdujące się na stoisku w holu głównym hali. Na trybunach zaś będą spacerować wolontariuszki ze specjalnymi puszkami, do których będzie można wrzucać pieniądze. MKS Będzin na licytację internetową przeznaczy koszulkę meczową z autografami wszystkich zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na proces leczenia Kasi. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

Dane do przelewu: Fundacja „Mam serce”

Szturmowa 9 lok. 402-678 Warszawa

Nazwa banku: Millennium Bank

Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325

Tytuł przelewu: Kasia Kośmider

Mecz MKS Będzin – GKS Katowice odbędzie się sobotę 29 października o godzinie 18:00 w hali MOSIR przy ulicy Żeromskiego 9 w Sosnowcu.

Źródło: plusliga.pl