Zakończyła się 22. i zarazem ostatnia kolejka I Ligi sezonu 2016/17, do samego końca nie było wiadomo, jak będzie wyglądała drabinka play-offów. Dziś możemy powiedzieć emocji będzie sporo, a kwestia awansu do walki o Plus Ligę może się rozstrzygnąć już półfinałach.

Ślepsk Suwałki zakończył rozgrywki rundy zasadniczej na pierwszym miejscu, na drugim miejscu z gorszym stosunkiem zwycięstw zajęła ekipa z Zawiercia. Trzecie miejsce zajęła drużyna słynąca w rozgrywania tie-breaków Stal Nysa. Po ułożeniu drabinki play-offów, a także biorąc pod uwagę, iż akces do PlusLigi złożyły odpowiednio Aluron Virtu Warta Zawiercie i zespół z Opolszczyzny, największe emocje mogą być już w półfinałach rozgrywek.

Na miejscach 4-8 w tabeli uplasowały się kolejno: KPS Siedlce, TSV Sanok, SKS Hajnówka, Krispol Września i AGH Kraków.  Pierwsza runda play-off zostanie rozegrana w systemie mecz i rewanż ze złotym setem. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie drużyna niżej sklasyfikowana po rundzie zasadniczej, dlatego Suwałki zagrają z Krakowem, Zawiercie z Wrześnią, Nysa z Hajnówką a Siedlce z Sanokiem.

 

źródło: www.volleytigers.pl