Zwycięskie sparingi Polek

Biało-czerwone odnoszą pasmo zwycięstw w meczach sparingowych, które są częścią przygotowań do zbliżającego się turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy. 

I mecz:

Polska – Białoruś 3:1 (25:18, 25:18, 21:25, 25:16) dodatkowy set: 22:25

Polska: Kamila Ganszczyk (8), Berenika Tomsia (20), Joanna Wołosz (6), Malwina Smarzek (13), Emilia Mucha (7), Agnieszka Kąkolewska (14), Aleksandra Krzos (L), Agata Witkowska (L) oraz Anna Grejman (13), Zuzanna Efimienko (3), Tamara Kaliszuk (4), Martyna Grajber (2), Małgorzata Jasek

Trener: Jacek Nawrocki

Asystent trenera: Waldemar Kawka

Białoruś: Nadzeya Malasai (4), Hanna Kalinouskays-Guen (7), Anastasiya Harelik (9), Hanna Kapko, Darya Ionova (5), Kristina Kiska (8), Volha Pauliokouskaya (L) oraz Aleksana Kavalchuk (8), Volba Palcheukaya (2), Vera Klimovich (8), Alina Ilyuta (6), Katsiaryna Silantsveva (4), Tatsiana Seryk (9), Tatsiana Markevich (6), Kristina Kicka (8)

Trener: Aleksandr Klimovich

Asystent trenera: Angelo Anibal Vercesi

II mecz:

Polska – Białoruś 3:0 (25:18, 25:11, 27:25) dodatkowe sety: 25:20, 25:15

Polska: Kamila Ganszczyk (7), Anna Grejman (11), Berenika Tomsia (16), Joanna Wołosz (3), Malwina Smarzek, Emilia (11), Agnieszka Kąkolewska (9), Agata Sawicka (L) oraz Aleksandra Krzos (L), Agata Witkowska (L), Martyna Grajber, Monika Pleśnierowicz (2), Natalia Murek, Monika Bociek (2), Małgorzata Jasek (5), Emilia Mucha (5), Tamara Kaliszuk (11), Zuzanna Efimienko (6), Julia Twardowska (4)

Białoruś: Aleksana Kavalchuk (4), Volha Palcheukaya (1), Hanna Kalinouskays-Guen (8), Vera Klimovich (7), Katsiaryna Silantsveva (8), Tatsiana Markevich (5), Volha Pauliokouskaya (L) oraz Nadzeya Malasai (5), Maryna Kuchko (3), Kristina Kicka (4), Tatsiana Seryk (5), Hanna Kapko (2), Anastasiya Harelik (5), Darya Ionova (2), Alina Ilyuta (3)

III mecz:

Polska – Słowacja 3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:22) dodatkowy set: 25:22

Polska: Kamila Ganszczyk (6), Anna Grejman (11), Berenika Tomsia (13), Joanna Wołosz (5), Malwina Smarzek (13), Agnieszka Kąkolewska (10), Aleksandra Krzos (L), Agata Witkowska (L) oraz Agata Sawicka (L), Tamara Kaliszuk (8), Martyna Grajber, Martyna Pleśnierowicz, Monika Bociek (5), Emilia Mucha (9), Zuzanna Efimienko (5), Małgorzata Jasek (2), Julia Twardowska (4)

Słowacja: Veronika Hroncekova (3), Dominika Drobnakova (9), Tatiana Crokonova (12), Jaroslava Pencova (18), Nikola Radosova (12), Barbora Kosekova (4), Dominika Valachova (L) oraz Monika Dolezakova (L), Miroslava Kuciakova (9), Karin Palgutova, Michaela Abrhamova (5), Paula Kubova (3), Katarina Dudova (1), Monika Smitalova (2)

Trener: Marek Rojko

Asystent trenera: Ondrej Spisak

IV mecz:

Polska – Słowacja 3:0 (25:20, 25:18, 25:23) dodatkowe sety: 25:16, 25:21

Polska: Małgorzata Jasek (5), Anna Grejman (15), Berenika Tomsia (17), Joanna Wołosz (7), Malwina Smarzek (7), Agnieszka Kąkolewska (12), Agata Sawicka (L) oraz Agata Witkowska (L), Aleksandra Krzos, Tamara Kaliszuk (12), Martyna Pleśnierowicz (1), Emilia Mucha (10), Zuzanna Efimienko (5), Julia Twardowska (3) Kamila Ganszczyk (6), Martyna Grajber (1)

Słowacja: Dominika Drobnakova (8), Tatiana Crokonova (11), Jaroslava Pencova (12), Nikola Radosova (5), Katarina Dudova, (3), Monika Smitalova (3), Dominika Valachova (L) oraz Monika Dolezakova (L), Miroslava Kuciakova (3), Karin Palgutova (3), Michaela Abrhamova (8), Paula Kubova (6), Veronika Hroncekova (3), Barbora Kosekova(2)

1 września 16-osobowy skład Polek uda się do Belgii. Biało-czerwone czekają jeszcze sparingi z Belgijkami oraz Czeszkami. Następnie nasze reprezentantki przeniosą się na Węgry, gdzie w dniach 16-18 września rozegrają pierwsze mecze, których stawką będzie awans na Mistrzostwa Europy. Gospodarzem kolejnego turnieju będzie Polska. Mecze rozegrane zostaną w Bielsku- Białej.

Bezpośredni awans na ME uzyskają zwyciężczynie obu turniejów. Reprezentacja, która zajmie drugie miejsce uzyska prawo gry w barażu (2 oraz 9 października).

Skład kadry:

Monika Bociek

Zuzanna Efimienko

Kamila Ganszczyk

Anna Grejman

Martyna Grajber

Magdalena Hawryła

Małgorzata Jasek

Tamara Kaliszuk

Agnieszka Kąkolewska

Aleksandra Krzos

Emilia Mucha

Natalia Murek

Marlena Pleśnierowicz

Agata Sawicka

Malwina Smarzek

Berenika Tomsia

Julia Twardowska

Agata Witkowska

Joanna Wołosz

info: PZPS

 

Facebook Comments