ORLEN Liga: Wyniki 25. kolejki

Zakończyła się przedostatnia kolejka fazy zasadniczej ORLEN Ligi. Policzanki szybko rozprawiły się z ekipą z Muszyny, dzięki czemu mistrzynie Polski kończą rundę na 1. miejscu. Bielszczanki awansowały o dwa oczka w górę dzięki trzem punktom zdobytym w pojedynku z KSZO Ostrowcem. Dąbrowianki, mimo trzysetowej wygranej z drużyną z Bydgoszczy nie mają już szans na zmianę lokaty i po raz pierwszy od lat nie zagrają o medale. Najlepsza czwórka ORLEN Ligi, która powalczy w tym sezonie o podium to Chemik Police, Impel Wrocław, Grot Budowlani Łódź i Developres SkyRes Rzeszów.

ŁKS Commercecon Łódź – Atom Trefl Sopot  3:2 (20:25, 29:27, 25:20, 24:26, 15:13)

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska Ewa (1), Oleksy Agata (22), Sielicka Katarzyna (11), Muhlsteinova Lucie (5), Kowalińska Izabela (29), Wołoszyn Agnieszka (7), Strasz Krystyna (L) oraz Osadchuk Katarina (15), Rafałko Julita (1)
Atom Trefl Sopot: Mielczarek Beata (17), Skorupa Małgorzata (17), Goliat Karolina (18), Wójcik Alicja (16), Gajewska Natalia (1), Fedusio Monika (11), Kulig Klaudia (L) oraz Łukasik Martyna (6), Damaske Magdalena, Mras Dominika, Łukasik Justyna (2)
MVP: Izabela Kowalińska

KSZO Ostrowiec – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 0:3 (21:25, 16:25, 17:25)

KSZO Ostrowiec: Brzóska Roksana (9), Polak Ewelina (2), Stroiwąs Paulina (4), Ściurka Dorota (12), Kapturska Joanna (6), Soter Magdalena (2), Pauliukouskaya Volha (L) oraz Szpak Paulina, Szałankiewicz Katarzyna (1), Thaka Sava (1), Jocić Aleksandra (1), Piotrowska Julia (1)
BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała: Pencova Jaroslava (10), Skrzypkowska Natalia (10), Mikyskova Sona (7), Gryka Magdalena (5), Moskwa Kornelia (7), Mucha Emilia (14), Wojtowicz Mariola (L) oraz Wańczyk Aleksandra (2)
MVP: Magdalena Gryka

Giacomini Budowlani Toruń – Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (18:25, 14:25, 25:15, 25:18, 15:9)

Giacomini Budowlani Toruń: Wojcieska Sylwia (8), Paulava Marina (6), Lewandowska Anna (3), Polak Patrycja (24), Wójcik Marta (7), Pavan Rebbeca (21), Martinez Franchi Morena (L) oraz Ryznar Ewelina (3), Janik Marta, Nowak Agata
Developres SkyRes Rzeszów: Kamenova Kremena (6), Żabińska Katarzyna (3), Kaczmar Anna (5), Helić Adela (13), Mróz Katarzyna (8), Kaczorowska Klaudia (4), Borek Lucyna (L) oraz Szymańska Karolina (2), Hawryła Magdalena (2), Śliwińska Ewa (4), Szczygieł Karolina (4), Flakus Patrycja (8), Paskova Miroslava (13), Nickowska Joanna (L)
MVP: Marta Wójcik

Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 1:3 (25:20, 9:25, 12:25, 17:25)

Legionovia Legionowo: Mikołajewska Ewelina (2), Chojnacka Iga (9), Grabka Alicja (4), Bociek Monika (9), Alagierska Klaudia (3), Bączyńska Anna (11), Korabiec Anna (L) oraz Rasińska Aleksandra (2), Wawrzyniak Katarzyna, Połeć Katarzyna (3), Adamek Adriana, Grzelak Klaudia (L)
Impel Wrocław: Ptak Monika (10), Konieczna Katarzyna (19), Kąkolewska Agnieszka (16), Hancock Micha (7), Mędrzyk Natalia (10), Courtney Megan (12), Stenzel Maria (L) oraz Kossanyiova Andrea, Kaczor Joanna, Bałucka Izabela, Wysocka Adrianna, Stasiak Magdalena (L)
MVP: Katarzyna Konieczna

KS PAŁAC Bydgoszcz – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 13:25, 18:25)

KS PAŁAC Bydgoszcz: Misiuna Natalia (7), Krawulska Natalia (9), Krzywicka Ewelina, Kuligowska Joanna (1), Śmieszek Małgorzata (3), Pleśnierowicz Marlena, Nowakowska Pola (L) oraz Ziółkowska Marta, Dąbrowska Daria (2)
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka Helena (15), Ciesiulewicz Marta (6), Weiss Kathleen (1), Ganszczyk Kamila (1), Kaliszuk Tamara (6), Sikorska Aleksandra (6), Lemańczyk Izabela (L) oraz Drabek Kinga (L)
MVP: Marta Ciesiulewicz

Chemik Police – Polski Cukier Muszynianka 3:0 (29:27, 25:17, 25:20)

Chemik Police: Montano Madelaynne (11), Gajgał-Anioł Katarzyna (12), Smarzek Malwina (2), Veljković Stefana (12), Wołosz Joanna (2), Blagojević Jelena (11), Krzos Aleksandra (L) oraz Werblińska Anna, Bełcik Izabela, Jagieło Aleksandra (12)
Polski Cukier Muszynianka: Savić Maja (7), Cikiriz Natasa (2), Sosnowska Justyna (2), Wójcik Aleksandra (10), Cvetanovic Marina (16), Medyńska Dorota (L) oraz Grejman Anna, Szabó Magdalena, Wawrzyniak Magdalena (5), Pasznik Aleksandra (2), Sredić Tanja (7)
MVP: Katarzyna Gajgał-Anioł

Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 0:3 (21:25, 18:25, 17:25)

Enea PTPS Piła: Austin Alexis (9), Baran Żaneta (5), Stencel Anna (3), Ogoms Alicia (6), Babicz Agata (5), Szubert Emilia (2), Markiewicz Alicja (L) oraz Piśla Karolina, Kucharska Sylwia (1), Kwiatkowska Anita (3), Dumancic Beta (3), Urban Oliwia (2)
Grot Budowlani Łódź: Pelc Sylwia (7), Twardowska Julia (2), Pycia Sylwia (8), Beier Heike (9), Grobelna Kaja (15), Vincourova Pavla (6), Maj-Erwardt Paulina (L) oraz Dreczka Simona, Tobiasz Ewelina (1), Strózik Natalia (1), Grajber Martyna (10)
MVP: Martyna Grajber

źródło: orlenliga.pl

Facebook Comments