Reprezentacja Polski udanie zainaugurowała tegoroczne występy w Pucharze Świata rozgrywanym w Japonii. Jak na Mistrzów Świata przystało nie dali najmniejszych szans swoim rywalom i pewnie zwyciężyli w trzech setach.

W wyjściowym składzie pojawili się Grzegorz ŁomaczMateusz MikaMateusz BieniekBartosz KurekRafał BuszekPiotr Nowakowski i Paweł Zatorski.  Sędziami dzisiejszego spotkania byli Kanadyjczyk Taras Ilkiw oraz Fabrizio Saltalippi z Włoch. Biało-czerwoni bardzo szybko wyszli na kilku punktów prowadzenie i na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy stanie 8-4 dla Polski. W dalszej części meczu tylko powiększali przewagę i na 2 przerwie technicznej prowadzili już 16-10. Nasi reprezentanci przez całego z dużą łatwością zdobywali kolejne punkty i stopniowo powiększali przewagę nad rywalami. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 25-17 dla biało-czerwonych. Rywale w tym secie nie byli w stanie przeciwstawić się Polakom. Najlepiej punktującym zawodnikiem w tym secie był Bartosz Kurek– zdobył 6 punktów.

Drugi set rozpoczął się prowadzeniem Polaków 3-1. Na drugiej przerwie technicznej Mistrzowie Świata wygrywali już 16-10. Nasi rywale mieli ogromne problemy z przyjęciem  posyłanych przez nas piłek. dzięki temu nie mogli wyprowadzić ataku co zmuszało ich do oddawania piłki na naszą stronę. Podobnie jak w pierwszym secie nasi reprezentanci stopniowo powiększają przewagę, zdobywając kolejne punkty i ostatecznie zwyciężając również w tej partii, tym razem 25-15.

Początek trzeciego seta w przeciwieństwie do dwóch poprzednich Tunezyjczycy dotrzymywali nam kroku. Po raz pierwszy w dzisiejszym spotkaniu to rywale zeszli zwycięsko na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8-7. na drugiej przerwie technicznej, mimo bardzo wyrównanego stosunku punktów, to biało-czerwoni wyszli z przewagą dwóch punktów. Potem stopniowo udało się odskoczyć i wygrać seta 25-20!

MVP meczu został Bartosz Kurek – zdobył dziś 16 punktów!

Polska: Rafał Buszek, Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Karol Kłos, Piotr Gacek, Grzegorz Łomacz, Mateusz Mika, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski, Marcin Możdżonek, Artur Szalpuk.
Tunezja: Tayeb Korbosli, Marwen Garci, Mohamed Ali Ben Othman, Elyes Karamosly, Haykel Jerbi, Ben Tara Skander, Omar Agrebi, Marouane M’Rabet,  Nabil Miladi, Hamza Nagga, Ismail Moalla, Kaabi Hichem.