Biało-czerwoni po zaciętym spotkaniu pokonali dzisiejszych rywali, reprezentację Chin. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi z powodu dzisiejszego zwycięstwa, które nie przyszło nam łatwo. Chińczycy mieli dobre przyjęcie w pierwszych dwóch setach. Doceniam jednak ducha mojego zespołu. Rywale prowadzili już 2:0, ale my wróciliśmy do gry. Jutro może się okazać, że już awansowaliśmy na Igrzyska Olimpijskie. Wenezuela to jeden z najsłabszych zespołów tutaj, ale my musimy wykrzesać z siebie dużo energii w jutrzejszym spotkaniu.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Cieszy nas to zwycięstwo. Chińczycy to naprawdę trudni rywale. My mieliśmy swoje problemy w dwóch pierwszych setach, ponieważ nie mieliśmy dobrego przyjęcia. Jeszcze nie mamy biletów do Rio. Jutro będziemy chcieli zagrać jak najlepiej przeciwko Wenezuelczykom. Nasi dzisiejsi przeciwnicy to najlepiej blokujący zespół tego turnieju, ale udało nam się znaleźć na nich rozwiązanie w trzecim, czwartym i piątym secie.

Xie Gouchen, trener reprezentacji Chin:
Polska to znakomity zespół. Jestem zadowolony z gry moich podopiecznych w dwóch pierwszych setach. Od trzeciej partii popełnialiśmy błędy i podaliśmy rywalom rękę. Oni skorygowali swoje błędy i odwrócili losy tego meczu. Zdobyliśmy dzisiaj jeden punkt i to jest naprawdę dobry rezultat.
Jiao Shuai, kapitan reprezentacji Chin:
To był dobry mecz. Pokazaliśmy dobrą siatkówkę w naszym wykonaniu. Polska to światowej klasy drużyna i ja czułem różnicę, jeśli chodzi o technikę. Ten mecz będzie dla nas inspiracją w kolejnych spotkaniach.

źródło: fivb.com