Reprezentacja Polski od zwycięstwa rozpoczęła udział w XIII Memoriale Huberta Wagnera, wygrywając z Japonią 3:0 (28:26, 25:15, 25:18).

Po meczu powiedzieli:

Kunihiro Shimizu, kapitan reprezentacji Japonii: Dziś zagrywka po stronie reprezentacji Polski była bardzo mocna, rozstrzelali nas nią po całym boisku. Nie byliśmy w stanie rozegrać dobrych akcji. To był klucz do zwycięstwa przeciwnika.

Masashi Nambu, trener reprezentacji Japonii: Gratuluję reprezentacji Polski zwycięstwa. Zagrali bardzo skutecznie w każdym elemencie. Pokazali bardzo dobrą siatkówkę. Dla nas to dobrze doświadczenie. Teraz czekamy na kolejne spotkanie.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Udało się nam pokonać Japończyków. W pierwszym secie wyglądało to tak jak wyglądało, nie weszliśmy dobrze w ten mecz. Potem się rozkręciliśmy, wszystko szło po naszej myśli. Byliśmy skoncentrowani i zdeterminowani, aby wygrać w ten mecz w trzech setach. I to się nam udało.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: Bardzo cieszę się, że wygraliśmy. Jak widać było, forma nie była najlepsza, ale wszyscy zawodnicy zagrali dobrze, kontrolowali grę. Spotkania nie zaczęliśmy słabo, tylko trudno było nam na początku wejść w grę. Dobrze pracowaliśmy w ataku i zagrywce, pozostałe elementy też były dobre. Ogólnie jestem zadowolony z gry zawodników.