Szósta kolejka Serie A nie przyniosła zmiany lidera. Na czele tabeli nadal znajduje się Sir Safety Conad Perugia, która zapisała na swoim koncie kolejne trzy punkty. W hicie kolejki Cucine Lube Civitanova wygrała po czterech setach z zespołem z Modeny. Kolejną porażkę ponieśli wicemistrzowie Italii.

Czwartą porażkę ponieśli wicemistrzowie Włoch. Tym razem zostali pokonani we własnej hali przez drużynę z Werony. Przyjezdni pewnie wygrali pierwsze dwie partie i wydawało się, że zmierzają po zwycięstwo w trzech setach, ale gospodarze zagrali lepiej w trzeciej odsłonie i przedłużyli mecz. Podopieczni Nikoli Grbicia postawili jednak kropkę nad „i” w czwartym secie. Calzedonia Verona była lepsza w bloku – zapisała na swoim koncie 12 punktów tym elementem (najwięcej Alen Pajenk – 4), a Diatec Trentino 7. Najwięcej punktów dla gości zdobył Thomas Jaeschke – 15, a dla drużyny z Trydentu Uros Kovacevic i Filippo Lanza – 13. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Stephen Maar. Kanadyjczyk atakował z 61% skutecznością i zdobył 13 punktów, z czego dwa bezpośrednio z zagrywki.

Kolejne zwycięstwo odnieśli mistrzowie Italii. W poprzedniej kolejce pewnie wygrali z Diatec Trentino, tym razem pokonali Azimut Modenę na wyjeździe. Premierową odsłonę wygrali gospodarze, ale w kolejnych partiach lepsi byli goście. Siatkarze Modeny byli bliscy doprowadzenia to tie-breaka, prowadzili już 19:16, ale w polu serwisowym przeciwników pojawił się Enrico Cester – dzięki jego zagrywkom Lube doprowadziło do wyrównania i później zwycięstwa w secie i całym meczu. Najwięcej punktów dla Modeny zdobył Earvin Ngapeth – 19, a dla zwycięzców Tsvetan Sokolov – 19. MVP meczu został Osmany Juantorena, który skończył 15 z 25 ataków (skuteczność 60%),  dołożył dwa „oczka” blokiem i zanotował 53% pozytywnego przyjęcia.

Ze zwycięstwa w tej kolejce mogli się cieszyć także siatkarze Wixo LPR Piacenzy, którzy pokonali we własnej hali Revivre Milano. Mecz trwał cztery sety i nie zabrakło w nim emocji. Dwie z czterech partii zakończyły się grą na przewagi (obie zakończyły się na korzyść gospodarzy). Najlepiej wśród zawodników Piacenzy spisał się Allesandro Fei, który zdobył dla swojego zespołu 23 „oczka” (61% skuteczności w ataku). Bardzo dobrze zaprezentował się ponownie środkowy bloku gospodarzy – Viktor Yosifov. Bułgar zdobył 14 punktów i 8 razy zatrzymał ataki przeciwników. W ekipie siatkarzy z Mediolanu najbardziej wyróżnił się Nimir Abdel-Aziz, który zapisał na swoim koncie 35 punktów. Jego mocną stroną niewątpliwie była zagrywka – Holender zapisał na swoim koncie aż 8 asów serwisowych i sprawiał wiele problemów przyjmującym Piacenzy, co między innymi było przyczyną dominacji w drugim secie (wygranym przez Revivre Milano do 18).

Drugie ligowe zwycięstwo na swoim koncie zapisała Gi Group Monza. Podopieczni trenera Miguela Falaski podemowali BCC Castellanę Grotte i pokonali ich w trzech setach. Pojedynek nie należał do bardzo zaciętych, gospodarze cały czas kontrolowali przebieg spotkania i jedynie w trzeciej partii doszło do gry na przewagi, w której również okazali się lepsi. MVP spotkania był Donovan Dzavoronok, który był również najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania i zdobył 20 „oczek”. Dla przyjezdnych najwięcej punktów zdobył Georgios Tzioumakas – 17. Miłosz Hebda wszedł na zmianę w drugim secie i pozostał na boisku już do końca pojedynku. Polak zapisał na swoim koncie 6 punktów, skończył 4 z 11 ataków (36% skuteczności), nie popełnił żadnych błędów w przyjęciu i dwukrotnie zablokował rywali.

W pięciosetowym pojedynku zmierzyła się Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia i Taiwan Excellence Latina. Lepsi okazali się gospodarze, czyli zespół Damiana Domagały. Mistrz świata juniorów wszedł na zmianę za Benjamina Patcha w czwartym secie i pozostał już do końca spotkania. Polak zdobył 5 punktów – skończył 5 z 6 ataków (83% skuteczności). MVP spotkania wybrany został Oleg Antonov, który zdobył dla zwycięzców 24 punkty (2 – blokiem, 20 – atakiem i 2 – zagrywką), a także zanotował 81% przyjęcia pozytywnego. Wśród siatkarzy Latiny najwięcej punktowali Gabriele Maruotti (17 razy) i Sasha Starovic (18 razy).

Siatkarze Bunge Ravenny podejmowali Kioene Padovę. Po czterech setach z kolejnego zwycięstwa cieszyli się gospodarze. Premierową odsłonę wygrali przyjezdni z Padwy. Siatkarze Ravenny wyszli na drugiego seta podrażnieni i pokazali swoją wyższość, wygrywając partię do 13. Ich największym atutem była wówczas zagrywka – gospodarze zapisali wtedy 6 asów serwisowych na swoim koncie. W kolejnych partiach  nie dominowali już tak bardzo jak w drugiej, ale zakończyli spotkanie na swoją korzyść po czterech setach. Najwięcej punktów dla Ravenny zdobył MVP pojedynku – Cristian Poglajen, który punktował 19 razy. Po drugiej stronie siatki najwięcej „oczek” zdobył Luigi Randazzo – 15.

Jedynym niepokonanym zespołem po sześciu kolejkach jest Sir Safety Conad Perugia. Podopieczni Lorenzo Bernardiego zdobyli kolejne trzy punkty. Pokonali na wyjeździe zespół z Sory 3:1 i stracili pierwszego seta w lidze. Najbardziej wyróżniającą się postacią wśród siatkarzy Perugii był Aleksandar Atanasijevic. Serb zdobył 20 punktów, z czego 5 bezpośrednio z zagrywki, a także 3 razy blokował ataki siatkarzy z Sory. MVP spotkania uznany został jednak zawodnik gospodarzy – Dusan Petkovic. To już drugi raz, kiedy Serb zostaje w ten sposób wyróżniony (pierwszy raz w meczu z Latiną w 3. kolejce). Tym razem zapisał na swoim koncie 32 „oczka” (27 – atakiem, 1 – blokiem i 4 – zagrywką). Biosi Indexa Sora pozostaje nadal bez zwycięstw na swoim koncie.

Wyniki spotkań 6. kolejki Serie A:

Diatec Trentino – Calzedonia Verona 1:3 (21:25, 21:25, 25:17, 22:25)
MVP: Stephen Maar

Azimut Modena – Cucine Lube Civitanova 1:3 (25:21, 19:25, 23:25, 21:25)
MVP: Osmany Juantorena

Wixo LPR Piacenza – Revivre Milano 3:1 (25:23, 18:25, 27:25, 32:30)
MVP: Alessandro Fei

Gi Group Monza – BCC Castellana Grotte 3:0 (25:20, 25:21, 26:24)
MVP: Donovan Dzavoronok

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Taiwan Excellence Latina 3:2 (25:17, 19:25, 23:25, 25:22, 15:13)
MVP: Oleg Antonov

Bunge Ravenna – Kioene Padova 3:1 (23:25, 25:13, 25:21, 25:19)
MVP: Cristian Poglajen

Biosi Indexa Sora – Sir Safety Conad Perugia 1:3 (20:25, 26:28, 25:21, 21:25)
MVP: Dusan Petkovic

Tabela po 6. kolejce (kolejno: punkty, wygrane i przegrane mecze):