Po trzeciej kolejce na szczycie tabeli znowu możemy zobaczyć drużynę z Modeny. Liderzy pewnie pokonali Gi Group Monzę 3:0. Taki sam wynik uzyskała Sir Safety Perugia, która pokonała Wixo LPR Piacenzę. Niespodziewanie wicemistrzowie Italii ponieśli drugą porażkę w tegorocznej edycji – tym razem zostali pokonani w trzech setach przez Bunge Ravennę.

Azimut Modena odniosła trzecie zwycięstwo. Tym razem we własnej hali pokonali Gi Group Monzę 3:0.  Najbardziej wyrównana była pierwsza partia, gdzie siatkarze z Monzy pod koniec seta objęli nawet prowadzenie (20:21), ale przeciwnicy zakończyli seta na swoją korzyść. W kolejnych odsłonach siatkarze z Modeny byli już zdecydowanie lepsi, a szczególnie w drugim secie, gdzie nie pozwolili zdobyć przyjezdnym nawet piętnastu punktów. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Giulio Sabbi, który zdobył dla zwycięzców 13 punktów. Dla Monzy najwięcej punktował Donovan Dzavoronok – 10 razy. Za najlepszego zawodnika spotkania uznano Maxwella Holta, który na swoim koncie zapisał 8 punktów i atakował z 55% skutecznością.

Z kolejnego zwycięstwa na wyjeździe może cieszyć się Sir Safety Perugia. Z kolei ich przeciwnik, czyli Wixo LPR Piacenza poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie. Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy sprawili swoją zagrywką duże problemy podopiecznym Lorenzo Bernardiego. Goście z Perugii cierpliwie kończyli kolejne akcje i doprowadzili do zwycięstwa w premierowej odsłonie.  W drugim secie przez większość czasu prowadziła drużyna z Piacenzy, ale przyjezdni doprowadzili do gry na przewagi i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Siatkarze z Perugii kontrolowali przebieg trzeciego seta i postawili kropkę nad „i”. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Aleksandar Atanasijevic – 20, a dla przegranych Trevor Clevenot – 15. MVP spotkania, Aaron Russell atakował ze skutecznością 71% i zapisał 11 „oczek” na swoim koncie. Amerykanin rozegrał dużo lepszy mecz niż drugi przyjmujący gości, a także nie mylił się w decydujących dla Perugii momentach meczu.

Bez zwycięstwa nadal pozostaje drużyna Damiana Domagały – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia, która podejmowała zespół z Padwy. Ten pojedynek był nierówny, ale w końcówkach setów zawsze lepsi okazywali się przyjezdni. Wyjątkiem był drugi set, w którym goście z Padwy pokazali swoją wyższość bardzo wyraźnie – gospodarze zakończyli tą partię z 13 punktami na swoim koncie. Przyjezdni byli dużo lepsi w bloku – 7 razy punktowali tym elementem, a gospodarze tylko 2. Gabriele Nelli został wybrany MVP tego starcia. Włoch był również najlepiej punktującym meczu – zdobył dla swojego zespołu 18 punktów. Kolejno Luigi Randazzo – 15. Wśród zawodników zespołu gospodarzy najwięcej punktów zdobył Oleg Antonov – 8. Damian Domagała dostał szansę wejścia na krótkie zmiany w drugim i trzecim secie – skończył 2 na 4 ataki i skończył mecz z 2 punktami na swoim koncie.

W trzech setach zwycięstwo odniosła Bunge Ravenna, która podejmowała wicemistrzów Włoch. Pierwsza odsłona przyniosła wiele emocji i na pewno mogła spodobać się kibicom – gospodarze prowadzili przez większość seta, ale w końcówce siatkarze z Trydentu wyrównali i doprowadzili do gry na przewagi. Set trwał 37 minut i zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Ravenny (31:29). Gospodarze również bardzo dobrze rozpoczęli drugą partię, byli skuteczni w ataku i sprawiali przeciwnikom dużo trudności zagrywką. Siatkarze z Trydentu byli bezradni i przegrali seta z dorobkiem 13 punktów na koncie. Podopieczni Angelo Lorenzettiego na początku trzeciego seta pokazali się nieco lepiej, ale gospodarze nadal prezentowali dobrą grę i wygrali również w trzeciej odsłonie. Paul Buchegger został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Austriak punktował 19 razy, w tym 5 zagrywką (gospodarze mieli na swoim koncie 7 asów serwisowych, przyjezdni tylko 1). Najwięcej punktów dla drużyny z Trydentu zdobył Luca Vettori – 17.

Swojego pierwszego zwycięstwa doczekała się Taiwan Excellence Latina, która zmierzyła się na wyjeździe z drużyną z Sory. W pierwszych dwóch setach goście wyraźnie dominowali (15:25, 13:25), jednak po dwóch wygranych partiach sytuacja uległa zmianie. Gospodarze zagrali lepiej i kolejne dwie odsłony należały do nich. Nie dominowali tak wyraźnie jak przyjezdni na początku, jednak doprowadzili do tie-breaka. Siatkarze z Latiny na początku piątego seta wypracowali sobie dwupunktową przewagę, którą z czasem tylko powiększyli. Zawodnik Sory, Dusan Petkovic został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Serb zdobył dla swojego zespołu 32 punkty (31 – atakiem i 1 – blokiem). Drużyna z Latiny była lepsza w kilku elementach, ale najbardziej widoczna różnica była w bloku. Przyjezdni 18 razy punktowali blokiem, a gospodarze 6. Najwięcej punktów tym elementem zdobył Cristian Savani – 5.

W ostatnim spotkaniu 3. kolejki Revivre Milano podejmował mistrzów Włoch. Mecz zakończył się w czterech setach zwycięstwem przyjezdnych, ale nie był to dla nich łatwy pojedynak. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji, dwa z czterech setów zakończyły się grą na przewagi. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania był rozgrywający, Micah Christenson. Amerykanin poprowadził swój zespół do zwycięstwa i zapisał na swoim koncie 4 punkty, z czego trzy zagrywką. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Tsvetan Sokolov i Osmany Juantorena – 18. Nie byli oni jednak najlepiej punktującymi zawodnikami tego spotkania. Kolejny raz wyróżniał się Nimir Abdel-Aziz, który punktował 27 razy. Dobrze zaprezentował się także Klemen Cebulj (16 punktów), który w końcu powrócił do gry.

Wyniki spotkań 3. kolejki Serie A:

Azimut Modena – Gi Group Monza 3:0 (25:22, 25:14, 25:19)
MVP: Maxwell Holt

Wixo LPR Piacenza – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (22:25, 24:26, 22:25)
MVP: Aaron Russell

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Kioene Padova 0:3 (23:25, 13:25, 20:25)
MVP: Gabriele Nelli

Bunge Ravenna – Diatec Trentino 3:0 (31:29, 25:15, 25:21)
MVP: Paul Buchegger

Biosi Indexa Sora – Taiwan Excellence Latina 2:3 (15:25, 13:25, 25:19, 25:23, 9:15)
MVP: Dusan Petkovic

Revivre Milano – Cucine Lube Civitanova 1:3 (24:26, 22:25, 26:24, 22:25)
MVP: Micah Christenson