Polacy odnieśli dziś siódme zwycięstwo z rzędu w tegorocznej edycji Pucharu Świata. Tym razem nie dali najmniejszych szans reprezentantom Egiptu.

Reprezentacja Egiptu dobrze rozpoczęła ten mecz i to oni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 6:8. Biało-czerwoni jednak dość szybko doprowadzili do remusu 10:10. Na drugi time out to nasi reprezentanci zeszli z przewagą trzech punktów. Rywale dzielnie walczyli lecz Polacy cały czas utrzymywali choćby niewielką przewagę, dzięki temu to my wyszliśmy zwycięsko z tego seta.

Drugi set, podobnie jak poprzedni rozpoczął się od prowadzenia naszych rywali 5:7, jednak Polacy bardzo szybko doprowadzili do remisu i na pierwszej przerwie to nasi prowadzili 8:7. Przy stanie po 11 Bartosz Kurek popisał się dwoma fantastycznymi zagrywkami i objęliśmy dwa punkty przewagi, jednak wkrótce mieliśmy kolejny remis. Na drugi time out-cie Polska wygrywała 16:14. Egipcjanie popełniali coraz więcej błędów, dzięki czemu nasza przewaga w tym secie sukcesywnie wzrastała. W końcówce seta przewaga biało-czerwonych stopniała do zaledwie jednego punktu 21:20 i trener Antiga zdecydował się na wzięcie czasu. Nasi rywale w końcówce seta doprowadzili do remisu po 23 i mieliśmy kolejny czas dla Polaków. W następnych akcjach Egipcjanie popełniają błędy, dzięki czemu wygrywamy kolejnego seta!

Kolejna partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt, jednak to my prowadziliśmy jednym punktem na pierwszej przerwie technicznej. W kolejnych akcjach odskoczyliśmy na trzy punkty  i nasze prowadzenie wciąż wzrastało. Na drugi time out Polacy zeszli z prowadzeniem 16:11. Po przerwie na boisko wszedł Artur Szalpuk, który zmienił znacznie eksploatowanego Michała Kubiaka. Wkrótce po swoim wejściu popisał się bardzo dobrymi zagrywkami w tym jedną skończył dynamicznym kontratakiem. Antiga w końcówce dał pograć też innym zawodnikom. Na boisku zameldowali się Karol Kłos i Marcin Możdźonek. Set skończył się pewną wygraną Polaków!

MVP został Michał Kubiak

Polska: Bartosz Kurek, Rafał Buszek, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Paweł Zatorski, Mateusz Mika, Dawid Konarski, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk

Egipt: Ahmed Abdelhay, Abd Elhalim Mohamed Abou, Mamdouh Abdelrehim, Hossam Abdalla, Ahmed Elkotb, Mohamed Hassan, Mohamed Badawy, Omar Hassan, Mohamed Moawad, Abdallah Bekhit, Abdellatif Ahmed, Ahmed Shafik