Podopieczni trenera Anastasiego nie obronią Pucharu Polski. Do finału przechodzi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która pewnie wygrywa 3:0!

I set:

Od punktowego ataku rozpoczyna Dawid Konarski – 1:0.  Skutecznie ze skrzydła Schwarz – 3:2. Gladyr blokuje na środku Grzyba – 5:2. Bez bloku w aut Troy – 7:2. Na pierwszą przerwę techniczną sprowadza nas autowa zagrywka Schwarza – 8:4. Po bloku kończy Troy – 9:6. Z trudnej piłki Wiśniewski – 11:8. Skutecznie Tille – 12:9. W ataku kiwa Konarski – 16:15. Na pojedynczym bloku Mika – 16:16. W aut atakuje Gawryszewski – 18:16. Na opadającym bloku Deroo – 19:17. W kontrze po bloku Konarski – 21:19. Z pipe’a w aut Deroo – 21:20. W pół siatki atakuje Mika – 24:22. Po bloku Schwarz – 24:23.  Na pojedynczym boku seta kończy Deroo – 25:23

II set:

Skutecznym atakiem seta rozpoczyna Wiśniewski – 1:0. Walkę na siatce wygrywa Deroo – 2:1.Skuteczny Gladyr – 5:5.  Punktowy blok kędzierzynian – 8:7. Skutecznie w bloku Gawryszewski – 9:10. Czapa na Troyu – 10:11. Potężny atak Deroo – 12:11. Blokowany Schwarz – 16:12. W aut atakuje Schulz – 19:15. Ze środka Grzyb – 19:17. Kolejną czapę dostał Troy – 21:18. Przez ręce blokujących przedziera się Gladyr – 22:18. Po skosie w aut atakuje Troy – 23:21.  Autowy atak Schulza daję wygrana w drugim secie ZAKSIE – 25:21.

III set:

Od prowadzenia 2:1 rozpoczyna ZAKSA. Błąd w ataku Troya – 5:3. Na siatce zatrzymany Hebda – 6:3. Z drugiej piłki Deroo – 8:6. Ze środka Gladyr – 11:7. Blokowany Hebda – 16:9. As serwisowy Wiśniewskiego – 19:10. Przez blok przedziera się Toniutti – 24:15. Blok-aut po ataku Konarskiego – 25:16.

MVP: Benjamin Toniutti

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (25; 23; 25:21; 25:16)

Składy:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Konarski, Deroo, Tillie, Gładyr, Toniutti, Wiśniewski, Zatorski (L) oraz: Rejno,
LOTOS Trefl Gdańsk: Grzyb, Gawryszewski, Falaschi, Mika, Schwarz, Troy, Gacek (L) oraz: Schulz, Hebda,