Dzisiejszy mecz obfitował w wiele emocji i zwrotów akcji. Reprezentacja Polski po przegranym pierwszym secie opanowała nerwy i wywiozła jakże cenne zwycięstwo z Teheranu!

I set:

Mahmoudi z prawej strony, 1:0. Mika z drugiej linii, 1:1. Punktowy blok Irańczyków, 3:1. Bieniek ze środka, 3:1. Nowakowski blok-aut, 5:4. As serwisowy Kuby Jarosza, 5:5. Mateusz Mika psuje zagrywkę, 7:7. Pierwsza przerwa techniczna przy minimalnym prowadzeniu biało-czerwonych. Kovac nie daje jednak za wygraną i bierze challenge, sędziowie nakazują powtórzenie akcji przy stanie 7:7. Mika zostaje zablokowany i to jednak Irańczycy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej. Bieniek ze środka, 9:9. Kubiak ucieka spod podwójnego bloku Irańczyków, 9:10. Jarosz świetnie obija ręce, 11:12. Bieniek serwuje w aut, 14:13. Nowakowski nie kończy ataku i to Irańczycy zdobywają kolejny punkt. Druga przerwa techniczna przy stanie 16:13. Zepsuta zagrywka Persów, 17:15. Mirzajanpour nic sobie nie robi z polskiego bloku, 18:15. Skuteczny blok Polaków, 18:16. Marouf chowa rękę w ostatniej chwili, biało-czerwoni zagapili się pod siatką i kolejny punkt po stronie rywali, 19:16. Mirzajanpour blok-aut, 20:17. Gholami psuje zagrywkę, 20:17. Seyed z krótkiej, 21:17. Jarosz atakuje w okolice dziewiątego metra, 21:19. Mika skuteczny na kontrze, 21;20. Zablokowany polski przyjmujący, 22:20. Jarosz wciska piłkę, 22:21. Punktowy blok Miki, remis po 22. Senobar po wejściu w pole serwisowe, psuje zagrywkę, po 23. Nieskuteczny blok Polaków, 25:23.

II set:

Na rozegraniu pojawia się Fabian Drzyzga. Mirzajanpour atakuje na pojedynczym bloku, 1:1. Jarosz ze skrzydła, 1:2. Mika blok-aut, 2:3. Ebadipour myli się w ataku, 3:5. Nowakowski wykorzystuje piłkę przechodzącą, 3:6. Czas dla szkoleniowca Irańczyków. Zablokowany Mika, 4:6. Seyed psuje zagrywkę, 5:7. Dotknięcie siatki po naszej stronie. Nowakowski z krótkiej, 6:8. Techniczne uderzenie Kuby Jarosza, 7:9. Mika po prostej, 10:11. Świetna zagrywka Bieńka, 10:13. Mahmoudi atakuje w aut, ale sędziowie pokazują, że był blok, 11:13. Podwójne odbicie odgwizdane Maroufowi, 11:14. Jarosz psuje zagrywkę, 12:14. Ten sam błąd popełnia Mika, 13:15. Jarosz przełamuje blok, 13:16. Potrójny blok Polaków, 13:17! Przy prowadzeniu reprezentacji Polski pięcioma punktami, Kovac prosi o czas dla swojej drużyny. Ghafour za Maroufa. Jarosz kiwa nad blokiem, 16:21. Kapitalny atak po prostej Miki, 17:22. Ghafour serwuje w środek siatki, 19:24. Autowy atak Irańczyków, 20:25.

III set:

Mahmoudi atakuje w siatkę, 0:1. Kubiak po skosie, 0:2. Punktowy blok Polaków, 0:3. Marouf psuje zagrywkę, 2:4. As serwisowy Kubiaka, 2:5. Jarosz blok-aut, 4:7. Pierwsza przerwa techniczna przy trzech punktach przewagi reprezentacji Polski. Irańczycy zniwelowali naszą przewagę, 8:9. Jarosz z sytuacyjnej w aut, 9:9. Znakomity blok Bieńka i Kubiaka, 9:10. Mika atakuje z przechodzącej piłki, 11:12. Ebadipur myli się w ataku, 11:13. Czas dla Slobodana Kovaca, 11:14. Wrona za Nowakowskiego. Jarosz ciasno po skosie, 13:16. Mika przełamuje blok! Ghaemi nie trafia w boisku, 13:18. Irańczycy zbliżają się na trzy punkty, 16:19. Seyed wykorzystuje kontrę, 17:19. Autowa zagrywka Wrony, 18:20. Kubiak atakuje pod górę, 18:22. Jarosz blok-aut, 19:23. Przy stanie 19:24 Slobodan Kovac prosi o czas. Mika kończy trzecią partię!

IV set:

Bieniek obija blok, 1:2. Pojedynczy blok Kuby Jarosza, 1:3. Irańczycy błyskawicznie odrabiają straty, 4:4. Stephane Antiga prosi o czas, 5:4. Seyed psuje zagrywkę, 7:7. Nerwowa gra po obu stronach. Pierwsza przerwa techniczna przy minimalnym prowadzeniu Polaków, 7:8. Kubiak wypycha po rękach Maroufa piłkę, 7:9. Kubiak blok-aut, 8:9. Ebadipour psuje zagrywkę, 9:11. Autowy atak Persów, 9:12. Kubiak spokojnie nabija na blok, 9:13. Czas dla zawodników Kovaca. Krótka w wykonaniu Mateusza Bieńka, 10:14. Jarosz po prostej, 10:15. Ghafour za Maroufa. Zablokowany Jarosz, 12:15. Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu Polaków, 12:16. Punktowy blok biało-czerwonych 12:17. Mika w czwarty metr, 14:19. Jarosz z drugiej linii, 15:21. Drugi czas dla Irańczyków. Jarosz obija ręce blokujących, 17:22. Ghaemi po skosie, 19:23. Kubiak blok-aut, 19:24. Buszek za Mikę. Jarosz kończy mecz!

Iran: Mahmoudi, Ebadipour, Marouflakrani, Seyed, Gholami, Mirzajanpour, Marandi oraz Senobar, Ghafour, Ghaemi, Zarini

Polska: Łomacz, Mika, Jarosz, Zatorski (l), Nowakowski, Bieniek, Kubiak oraz Drzyzga, Wrona, Buszek