Polacy stoczyli dziś prawdopodobnie najważniejszy mecz w tej edycji Pucharu Świata. Po bardzo zaciętej walce nasi reprezentanci zwyciężyli i objęli prowadzenie w klasyfikacji PŚ!

Na początku pierwszego seta USA wyszły na nieznaczne prowadzenie, jednak Polacy utrzymywali kontakt punktowy z rywalem. Na pierwszej przerwie technicznej nasi rywale wygrywali trzema punktami. Podopieczni trenera Antigi w tej fazie spotkania grali dość nerwowo, jednak na szczęście Amerykanie nie odskakują nam zbyt daleko choć na kolejną przerwę zeszli również z trzema punktami przewagi (13:16). Niestety w końcówce set nam się wymknął i ostatecznie przegrywamy 17:25.

Drugiego seta nasi reprezentanci rozpoczęli bardzo zmotywowani i na pierwszym time out-cie to my prowadziliśmy 8:6. Przewaga Polaków wciąż wzrastała i na drugiej przerwie było już 16:10. Ostatecznie, mimo chwilowych problemów, biało-czerwoni doprowadzają do remisu w tym meczu. W drugim secie mamy 25:19 dla Polski!

Trzecim secie to USA prowadziła na pierwszej przerwie 6:8, jednak po zaciętej walce to nasi reprezentanci wyszli z jednym punktem przewagi na kolejny time out. Zacięta walka o każdy punkt w tym secie toczyła się do ostatniej piłki. Na szczęście to Polska w samej końcówce wyszła na dwa punkty przewagi i wygrywamy kolejnego seta, tym razem 25:23!

Polacy świetnie otworzyli kolejną partię, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Biało-czerwoni nie odpuszczali ani na moment, co zmuszało rywali do błędów. Tym sposobem nasza przewaga na kolejnej przerwie wynosiła 16:7! Ostatecznie pewnie wygrywamy do 15!!!

MIP meczu został MATEUSZ BIENIEK

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Paweł Zatorski, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek, Dawid Konarski, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Piotr Gacek, Marcin Możdżonek, Mateusz Mika, Artur Szalpuk

USA: Matthew Anderson, Aaron Russell, Taylor Sander, David Lee, Micah Christenson, Maxwell Holt, Erik Shoji, Paul Lotman, Kawika Shoji, Murphy Troy, Russell Holmes, Jayson Jablonsky, David Smith, Dustin Watten