Szlagier PlusLigi w Jastrzębiu zakończony tie-breakiem! Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po pięciu setach pokonali Jastrzębski Węgiel. Mecz od samego początku stał na bardzo wysokim poziomie. Gospodarze w dwóch pierwszych setach napędzani świetną postawą Jasona Derocco czy Salvadora Hidalgo Olivy postawili mistrzom Polski niezwykle trudne warunki. Po 10-minutowej przerwie jastrzębianie zaczęli jednak popełniać wiele błędów i to ZAKSA poczynała sobie coraz śmielej. Goście pewnie wygrali dwie kolejne partie i doprowadzili do tie-breaka, w którym także okazali się lepsi i po ponad dwugodzinnej walce zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo.

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:23, 25:23, 19:25, 18:25, 11:15)

Jastrzębski Węgiel: Maciej Muzaj (14), Grzegorz Kosok (10), Damian Boruch (5), Jason Derocco (20), Lukas Kampa (1), Salvador Hidalgo Oliva (20), Jakub Popiwczak (L) oraz Patryk Strzeżek, Radosław Gil (1), Marcin Ernastowicz (1)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Dawid Konarski (17), Rafał Buszek (9), Łukasz Wiśniewski (14), Mateusz Bieniek (8), Sam Deroo (20), Benjamin Toniutti (4), Paweł Zatorski (L) oraz Dominik Witczak, Grzegorz Pająk, Patryk Czarnowski (3)

MVP: Łukasz Wiśniewski

źródło: plusliga.pl