Dwa pierwsze sety obie drużyny grały bardzo równo, jednak w końcówce lepsi za każdym razem okazywali sie zawodnicy Indykpolu AZS-u Olsztyn. Z pewnością decydującym elementem w końcówce była zagrywka i blok, a olsztynianie w obu tych elementach byli lepsi od rywali. Jednak w trzecim secie drużyna z Zawiercia postawiła wysoko poprzeczkę i bardzo pewnie go wygrała. Czwarta partia przyniosła sporo emocji, gra toczyła się na przewagi i w końcowym rozrachunku gospodarze wygrali czwartego seta, doprowadzając do tie-break’a. Po bardzo twardej walce, punkt za punkt drużyna z Zawiercia pokonała przyjezdnych w piątym secie.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 23:25, 25:18, 26:24, 16:14)

Składy drużyn:

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Marcyniak, Swodczyk, Długosz, Żuk, Zajder, Kaczorowski, Guimares da Silva, Bociek, Popik, Pająk, Smith, Patak, Andrzejewski, Koga

Indykpol AZS Olsztyn: Kańczok, Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Andringa, Kochanowski, Makowski, Scheerhoorn, Woicki, Buchowski, Rousseaux , Żurek, Zabłocki

MVP: Grzegorz Pająk

Źródło: plusliga.pl/inf.własna