Zawodnicy ONICO Warszawa w siódmej kolejce PlusLigi bez problemów pokonali na własnej hali BBTS Bielsko Biała w trzech setach. MVP spotkania został wybrany Antoine Brizard.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po udanych akcjach na siatce wyszli na trzypunktowe prowadzenie, 5:2. Czas, o który poprosił Rostislav Chudik nie pomógł jego podopiecznym, którzy po własnych błędach stracili kolejne punkty,11:4. Na boisku w miejsce Tomasza Piotrowskiego pojawił się Piotr Łukasik. Od razu otrzymał piłkę do ataku, którą zamienił na punkt, 11:5. W kolejnych akcjach bielszczanie zdołali zmniejszyć straty, 14:10, jednak zawodnicy ONICO cały czas kontrolowali przebieg spotkania, 18:11. O drugi czas poprosił szkoleniowiec BBTS, jednak i ta przerwa nie przyniosła zmiany w grze jego podopiecznych. Bielszczanie nadal gubili się na boisku, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze, 21:14. Seta udanym atakiem z linii trzeciego metra zakończył Bartosz Kwolek, 25:17.

Warszawianie poszli za ciosem i drugiego seta rozpoczęli od dwóch udanych ataków, 2:0. Choć goście szybko odrobili tę stratę i wyszli na jednopunktowe prowadzenie, był to chwilowy zryw gości. Podopieczni Stephana Antigi uspokoili grę i z każdą kolejną akcją powiększali przewagę nad rywalem, 15:8. W tej części seta świetnie spisywał się atakujący gospodarzy Nikola Gjorgiew, którego na siatce wspierał Wojciech Włodarczyk, 17:9. O czas poprosił Rostislav Chudik, ale tak jak w poprzedniej partii tak i teraz nie pomógł swoim zawodnikom. Nieudana zagrywka bielszczan zakończyła tę partię, 25:17.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z rytmu zawodników ONICO, którzy trzecią partię rozpoczęli od trzypunktowego prowadzenia 5:2. Jednak goście nie poddali się i odrobili straty. Nie tylko wyrównali stan seta, 9:9, ale wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Wtedy o czas poprosił Stephane Antiga. Po powrocie na boisko dłuższy czas trwała walka punkt za punkt, z minimalną przewagą gospodarzy, 15:13. Ważną rolę w zespole z Bielska-Białej odegrał Piotr Łukasik, który udanymi atakami męczył gospodarzy, 16:16. Po mocnej zagrywce Bartosza Cedzyńskiego bielszczanie ponownie wyszli na jednopunktowe prowadzenie i o drugi czas poprosił Stephane Antiga. Po niej nadal kolejnymi mocnymi atakami popisywał się Piotr Łukasik, dzięki czemu to bielszczanie prowadzili dwoma oczkami, 20:22. Kolejne dwa punkty zdobyli zawodnicy z Warszawy i o czas poprosił szkoleniowiec BBTS, 22:22. Po niej Bartosz Cedzyński pomylił się w ataku. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali gospodarze. Seta i cały mecz zakończył Antoine Brizard zdobywając punkt zagrywką,25:23.