Biało – czerwoni wygrali drugi mecz. Wynik ponownie rozstrzygnęła pięciosetowa walka. – Zachowaliśmy spokój, byliśmy bardzo cierpliwi i w ten sposób udało nam się wygrać ten mecz. – powiedział Paweł Woicki.

cev.lu

Reprezentanci Polski odnieśli drugie zwycięstwo podczas Igrzysk Europejskich, które odbywają się w Baku. – To był dla nas bardzo trudny mecz. Po pierwszych dwóch setach wydawało się, że wygrana jest w zasięgu ręki, ale reprezentanci Turcji zaczęli grać lepiej i lepiej. W każdym razie, mieliśmy szansę żeby wygrać ten mecz 3:0, ale oni stali się bardziej pewni siebie i nawet w piątym secie walczyli i pięli się w górę. Zachowaliśmy spokój, byliśmy bardzo cierpliwi i w ten sposób udało nam się wygrać mecz. Jestem bardzo zadowolony po meczu, bo mieliśmy na boisku bardzo młodych chłopców. – powiedział po meczu Paweł Woicki.

Polacy pewnie rozegrali pierwsze dwie partie, a o ofensywnej sile drużyny stanowił Dawid Konarski. W trzeciej partii biało – czerwoni z przewagą trzech „oczek” (20:17) zmierzali po zwycięstwo za trzy punkty. Turcy jednak okazali wyższą motywację i wykorzystując potknięcia podopiecznych trenera Kowala przedłużyli spotkanie. Dopiero piąta partia rozstrzygnęła wynik meczu. – To był wyrównany mecz. W pierwszych dwóch setach nie zagraliśmy naszej najlepszej siatkówki i nie prezentowaliśmy się dobrze. Przed trzecim setem odbyliśmy dobrą rozmowę i udało nam się wrócić do gry. Moi zawodnicy naprawdę walczyli, jak mężczyźni. Było tak blisko, jak to może być w tie-break;u, więc jestem rozczarowany. Mam nadzieję, że uda nam się wziąć odwet w następnym meczu. – skomentował Selçuk Keskin, rozgrywający reprezentacji Turcji.