Pan American Cup: Wyniki III dnia turnieju

W ostatnim dniu fazy grupowej Pan American Cup zwycięstwa odniosły drużyny z Dominikany, Kuby, Portoryko i Argentyny. Dwie drużyny zakończyły ten etap rozgrywek niepokonane – Kuba i Argentyna. Poniżej przedstawiamy wyniki ostatnich spotkań fazy grupowej.

Grupa A:

Meksyk – Dominikana 1:3 (23;25, 25:17. 17:25, 18:25)

Składy zespołów:

Meksyk: Gonzalo Ruiz (11), Pedro Rangel (3), Jorge Barajas (9), Jose Martinez (2), Miguel Chavez (8), Nestor Orellana (7), Jesus Rangel (L) oraz Ridl Garay (11), Jesus Perales (2), Gabriel Cruz, Julian Duarte (4), Alejandro Moreno (1), Jose Mendoza (L)

Dominikana: Elvis Contrera (16), Wilfrido Hernandez (15), Pedro Garcia (21), Francisco Abreu (3), Jose Caceres (7), Richi Paulino (2), Enger Mieses (L) oraz Mario Frias, Henry Lopez

USA – Kuba 2:3 (26:24, 21:25, 21:25, 25:19, 11:15)

Składy zespołów:

USA: Mitchell Stahl (8), Jeffrey Jendryk II (8), Arvis Greene Jr. (9), Brenden Sander (9), Jake Langlois (2), Jonah Seif (9), Larry Tuileta Jr. (L) oraz Price Jarman (4), Jacob Arnitz (2), Kyle Ensing (3), David Wieczorek (9), Scott Stadick (4), Michael Saeta, Evan Enriques (L)

Kuba: Ernesto Javier Jimenez (7), Javier Octavio Concepcion (7), Livan Osoria (5), Miguel David Gutierrez (30), Adrian Goide (4), Miguel Angel Lopez (14), Yonder Garcia (L) oraz  Osniel Melgarejo (1), Marlon Yang, Jose Sandoval (3), Dariel Albo (4)

 

Grupa B:

Portoryko – Wenezuela 3:2 (25:19, 17:25, 25:17, 25:27, 16:14)

Składy zespołów:

Portoryko: Steven Morales (13), Edgardo Goas (4), Pablo Guzman (10), Maurice Torres (19), Sequiel Sanchez (14), Roman Mannix (13), Dennis Del Valle (L) oraz Ramon Burgos (1), Arturo Iglesias, Ulises Maldonado (1), Kevin Lopez, Pelegrin Vargas

Wenezuela: Fernando Gonzalez (16), Emerson Rodriguez (31), Edson Valencia (17), Jose Verdi (6), Ronald Fayola (2), Armando Velazquet (2), Hector Mata (L) oraz Regulo Briceno, Jose Carrasco, Ronald Martinez, Luis Arias (5)

Kanada – Argentyna 0:3 (25:27, 23:25. 11:25)

Składy zespołów:

Kanada: Casey Schouten (9), Byron Keturakis (4), Max Burt (1), Tyler Epp (5), Ryan Sclater (7), Irvan Brar (9), Olivier Riopel (L) oraz Gabriel Chancy, Robert Wojcik (4), Blake Scheerhoorn, Brandon Koppers (2), Jordan McConkey (2), Bryan Duquette (L)

Argentyna: Cristian Poglajen (3), Sebastian Sole (7), Bruno Lima (11), Pablo Crer (6), Luciano De Cecco (2), Martin Ramos (7), Alexis Gonzalez (L) oraz Maximiliano Cavanna, Nicolas Bruno (3), Santiago Darraidou (2), Facundo Imhoff (2), Ignacio Fernandez (L)

Zwycięskie drużyny z grup A i B, czyli Kuba i Argentyna zostały rozstawione już do meczów półfinałowych, które odbędą się 29 lipca o godz. 18:00 i 20:00*. Zespoły, które uplasowały się na drugim i trzecim miejscu w grupie zmierzą się w ćwierćfinałach. Ćwierćfinały zostaną rozegrane 28 lipca, Dominikana zmierzy się z Kanadą o 17:00, a Portoryko z USA o 19:00. Drużyny, które zajęły ostatnie miejsca w grupach zagrają o miejsca 5-8, ich przeciwnikami będą przegrani z meczów ćwierćfinałowych, a ta rywalizacja rozpocznie się w tym samym dniu, kiedy rozegrane zostaną półfinały. 30 lipca będzie ostatnim dniem turnieju, gdzie rozegrane zostaną mecze o medale i mecze o 7. i 5. pozycję.

* godziny meczów zostały podane według czasu obowiązującego w Kanadzie, a dokładniej Gatineau.

źródło/fot. norceca.net

Facebook Comments