ORLENLiga: Impel na podium, piąte miejsce dla Budowlanych Łódź

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w ORLEN Lidze! Na podium, tuż za Chemikiem i Atomem Trefl Sopot uplasował się Impel Wrocław. W swoich parach zwycięsko drugą rundę play-off zamknęły siatkarki Budowlanych Łódź i BKS ALUPROF. Dodatkowe spotkania potrzebne były do wyłonienia zwyciężczyń rywalizacji o miejsca numer 9 oraz 11, a o końcowym wyniku decydował tie-break.

Runda II:

O miejsce 1.

PGE Atom Trefl Sopot – Chemik Police

0:3 (23:25, 18:25, 23:25)

Składy zespołów:

PGE Atom Trefl Sopot: Balkestein-Grothues Maret (7), Efimienko Zuzanna (2), Radenkovic Danica (2), Cooper Brittnee (6), Kaczorowska Klaudia (1), Zaroślińska Katarzyna (16), Durajczyk Agata (L) oraz Tokarska Maja (3), Djerisilo Ivana, Miros Anna, Damaske Magdalena (4), Kaczmar Anna, Łukasik Justyna.

Chemik Police: Werblińska Anna (5), Montano Madelaynne (9), Gajgał-Anioł Katarzyna (10), Havelkova Helena (13), Veljković Stefana (11), Wołosz Joanna (3), Zenik Mariola (L) oraz Peńa Yonkaira Paola, Jagieło Aleksandra, Maj-Erwardt Paulina.

MVP: Joanna Wołosz

Stan rywalizacji o 1. miejsce: 3:0 dla Chemika Police

 

O miejsce 3.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Wrocław

1:3 (21:25, 13:25, 25:19, 19:25)

Składy zespołów:

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Staniucha-Szczurek Joanna (13), Różycka Karolina (3), Dziękiewicz Eleonora (2), Popović Sanja (13), Hancock Micha (3), Ganszczyk Kamila (11), Strasz Krystyna (L) oraz Urban Katarzyna, Drabek Kinga (L), McClendon Deja (11), Pavan Rebbeca.

Impel Wrocław: Ptak Monika (11), Kąkolewska Agnieszka (7), Hildebrand Kristin (4), Radecka Milena (4), Skowrońska-Dolata Katarzyna (25), Costagrande Karolina (13), Durr Lenka (L) oraz Kossanyiova Andrea (3), Sawicka Agata (L), Sikorska Aleksandra (1).

MVP:  Katarzyna Skowrońska-Dolata

Stan rywalizacji o 3. miejsce: 3:0 dla Impelu Wrocław

 

O miejsce 5.

Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Enea

3:1 (25:21, 15:25, 25:23, 25:22)

Składy zespołów:

Budowlani Łódź: Muresan Daiana (7), Polańska Gabriela (15), Pycia Sylwia (13), Beier Heike (15), Brzezińska Ewelina (2), Vincourova Pavla (4), Medyńska Dorota (L) oraz Liniarska Aleksandra, Tobiasz Ewelina, Twardowska Julia (8), Grajber Martyna (10).

Cukier Muszynianka Enea: Pelc Sylwia (8),  Savić Maja (12), Grejman Anna (8), Helić Adela (21), Kurnikowska Natalia (11), Milovits Julia (1), Krzos Aleksandra (L) oraz Skrzypkowska Natalia (4), Szczygieł Karolina, Śliwa Izabela (L), Hatala Kinga.

MVP: Gabriela Polańska

Stan rywalizacji o 5. miejsce: 2:0 dla Budowlanych Łódź

 

O miejsce 7.

PTPS Piła – BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała

1:3 (25:22, 23:25, 16:25, 17:25)

Składy zespołów:

PTPS Piła: Kwiatkowska Anita (13), Stencel Anna (15), Sobczak Joanna (7), Babicz Agata (7), Wilk Dorota (2), Leggs Kiesha (9), Pauliukouskaya Volha (L) oraz Konieczna Klaudia, Kukulska Adrianna (1), Lewandowska Katarzyna, Markiewicz Alicja (L), Urban Oliwia.

BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała: Horka Helena (7), Lis Małgorzata (10), Trojan Aleksandra (2), Radosova Nikola (20), Mucha Emilia (9), Castiglione Yael (4), Wojtowicz Mariola (L) oraz Motyka Beata (L), Pasznik Aleksandra, Bamber-Laskowska Natalia (8), Strózik Natalia (5), Moskwa Kornelia (11).

MVP: Małgorzata Lis

Stan rywalizacji o 7. miejsce: 2:0 dla BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała

 

O miejsce 9. (drugi mecz) :

Legionovia Legionowo – KS PAŁAC Bydgoszcz

3:1 (25:23, 18:25, 25:21, 25:23)

Składy zespołów:

Legionovia Legionowo: Smarzek Malwina (20), Paszek Daria (12), Wójcik Aleksandra (5), Gajewska Natalia, Chojnacka Iga (7), Połeć Katarzyna (9), Adamek Adrianna (L) oraz Bociek Monika, Pacak Joanna, Grzelak Klaudia (6), Grabka Alicja, Rasińska Aleksandra.

KS PAŁAC Bydgoszcz: Ziółkowska Marta (9), Misiuna Natalia (18), Krzywicka Ewelina (15), Kuligowska Joanna (12), Pleśnierowicz Marlena (8), Fojucik Weronika (9), Nowakowska Pola (L) oraz Minicz Dominika (1), Śmieszek Małgorzata (1), Maternia Jagoda.

MVP: Daria Paszek

 

O miejsce 9. (trzeci mecz):

Legionovia Legionowo – KS PAŁAC Bydgoszcz

2:3 (25:12, 21:25, 25:19, 17:25, 12:15)

Składy zespołów:

Legionovia Legionowo: Smarzek Malwina (21), Paszek Daria (7), Wójcik Aleksandra (6), Gajewska Natalia (4), Chojnacka Iga (11), Połeć Katarzyna (16), Adamek Adrianna (L) oraz Bociek Monika (1), Grzelak Klaudia, Grabka Alicja (1), Rasińska Aleksandra (2).

KS PAŁAC Bydgoszcz: Ziółkowska Marta (3), Misiuna Natalia (20), Krzywicka Ewelina (9), Kuligowska Joanna (15), Pleśnierowicz Marlena (5), Maternia Jagoda (13), Nowakowska Pola (L) oraz Minicz Dominika, Śmieszek Małgorzata (8), Fojucik Weronika (2).

MVP: Natalia Misiunia

Stan rywalizacji o 9. miejsce: 2:1 dla KS PAŁAC Bydgoszcz

 

O miejsce 11. (drugi mecz):

Developres SkyRes Rzeszów – KSZO OSTROWIEC

3:0 (25:23, 25:16, 25:22)

Składy zespołów:

Developres SkyRes Rzeszów: Cabajewska Ewa (5), Hawryła Magdalena (6), Warzocha Katarzyna (7), Śliwińska Ewa (12), Jagodzińska Magda (15), Skiba Agata (8), Borek Lucyna (L) oraz Otasević Ana (3).

KSZO OSTROWIEC: Brzóska Roksana (9), Bednarek Karolina (4), Ściurka Dorota (12), Szpak Paulina (1), Wójcik Alicja (3), Szczygioł Sandra (8), Bulbak Angelika (L) oraz Mielczarek Beata (2), Polak Ewelina, Dybek Kinga, Korabiec Anna (L), Piotrowska Julia (3).

MVP: Magdalena Jagodzińska

 

O miejsce 11. (trzeci mecz):

Developres SkyRes Rzeszów – KSZO OSTROWIEC

3:2 (26:28, 25:23, 25:23, 18:25, 15:11)

Składy zespołów:

Developres SkyRes Rzeszów: Cabajewska Ewa (3), Hawryła Magdalena (19), Warzocha Katarzyna (7), Śliwińska Ewa (10), Jagodzińska Magda (2), Skiba Agata (24), Borek Lucyna (L) oraz Otasević Ana (1), Kapturska Joanna (19), Boncheva Vesela (1).

KSZO OSTROWIEC: Brzóska Roksana (10), Bednarek Karolina (12), Ściurka Dorota (21), Szpak Paulina (5), Wójcik Alicja (7), Szczygioł Sandra (26), Bulbak Angelika (L) oraz Mielczarek Beata, Polak Ewelina, Dybek Kinga.

MVP: Lucyna Borek

Stan rywalizacji o 11. miejsce: 2:1 dla Developres SkyRes Rzeszów

 Klasyfikacja ORLEN Ligi 2015/2016 przedstawia się następująco:

  1. Chemik Police
  2. PGE Atom Trefl Sopot
  3. Impel Wrocław
  4. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
  5. Budowlani Łódź
  6. Polski Cukier Muszynianka Enea
  7. BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała
  8. PTPS Piła
  9. KS Pałac Bydgoszcz
  10. Legionovia Legionowo
  11. Developres SkyRes Rzeszów
  12. KSZO Ostrowiec

 

 

Facebook Comments