MŁODZIEŻ Odliczanie do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nanjing 2014 rozpoczęte!

Mniej niż rok pozostał do rozpoczęcia Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich (YOG) w Nanjing w 2014 roku, Międzynarodowy Komitet Olimpijski (IOC) ogłosił mistrza olimpijskiego w pływaniu, Chada Le Closa oficjalnym Ambasadorem YOG.

Pływak z RPA, który był pięciokrotnym medalistą na inauguracyjnych YOG w Singapurze w 2010 roku i wywalczył złoty krążek stylem motylkowym na IO w Londynie, podzielił się radami i doświadczeniem z kolejnymi generacjami zawodników na YOG, inspirując młodych ludzi z całego świata do zaangażowania w sport i szerzenie wartości olimpijskich.

Druga edycja Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich odbędzie się w dniach 16-28 sierpnia 2014 roku w Nanjing w Chinach. Program obejmuje 28 dyscyplin sportowych, w tym siatkówkę plażową po raz pierwszy, po tym jak siatkówka została zaprezentowana w Singapurze w 2010, a Kuba wygrała z Argentyną w rywalizacji chłopców, a Belgia z USA w rywalizacji dziewcząt.

30 par każdej płci będzie rywalizowało w Nanjing. Jedna z nich to będą gospodarze, 30 wyłonionych w kwalifikacjach i 5 z Zasad Uniwersalności (Universality Rule).

Proces kwalifikacji ruszył 1 kwietnia tego roku a zakończy się 8 czerwca 2014. Konfederacje mogą zgłosić maksymalnie sześć zespołów do YOG. Dodatkowo, jako gospodarz, Chiny mają prawo zgłosić po jednym zespole z każdej płci.

Azja będzie rywalizowała w Drodze do Nanjing Kwalifikacjach do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w turnieju zaplanowanym na 1 kwietnia-8 czerwca 2014. Pierwszą fazą będzie gra w grupach, poprzedzone eliminacjami. Rywalizacja wyłoni sześć najlepszych zespołów.

W Afryce proces kwalifikacyjny rozpocznie się w poszczególnych strefach, zanim najlepsze awansują do fazy grupowej. Dokładna data wciąż nie jest potwierdzona.

W Europie proces kwalifikacji ruszył Młodzieżowym Pucharem Kontynentalnym. Osiem strefowych turniejów już się odbyło, w każdym udział wzięły cztery zespoły w podwójnym systemie eliminacji. Dwa najlepsze zespoły z każdej strefy zakwalifikowały się na Finał Młodzieżowego Pucharu Kontynentalnego 2014. Z 16 krajów, które zagrają w tym turnieju, sześć najlepszych każdej płci pojedzie do Nanjing.

Ameryka Południowa planuje dwa turnieje kwalifikacyjne w 2013 i 2014 roku. Kraje będą zbierały punkty na podstawie finałowych rankingów w każdym turnieju i na zakończenie wszystkich zmagań, najlepszych sześć zespołów zdobędzie bilet do Chin.

Strefa NORCECA zorganizuje cztery turnieje w 2013 roku w każdej strefie. Zwycięzcy zmagań automatycznie awansują na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Dodatkowo w 2014 roku odbędzie się ostatni turniej i dwa najlepsze zespoły również pojadą na YOG.

Aby wziąć udział w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, sportowcy muszą być urodzeni pomiędzy 1 stycznia 1996 a 31 grudnia 1999.
2013-08-31 15:19
źródło: fivb.org / tłum. i oprac. własne

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze swoimi znajomymi!
Share on Facebook+1Share on TwitterShare via email
Nie zatrzymuj się na lajkowaniu!
Redakcja portalu SIATKÓWKA W OBIEKTYWIE informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 48 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady etykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.