Modena Volley pokonała Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:16, 30:28, 25:12) w spotkaniu drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Włoch, mający w składzie wielkie gwiazdy światowej siatkówki, od początku do końca byli zespołem lepszym. Jedynie w drugiej partii gdańszczanie postraszyli rywala.

Spotkanie Modeny  z Lotosem rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy. Włosi wyszli na boisko bardziej agresywnie, natomiast gdańszczanie nie mogli poradzić sobie z atakiem, szczególnie w wykonaniu Miłosza Hebdy. Młody przyjmujący został desygnowany do gry w pierwszej szóstce z powodu kontuzji Sebastiana Schwarza. W dalszej części seta Lotos ponownie miał  problemy z własną grą. Mocne zagrywki Earvina Ngapetha sprawiły duże problemy polskim przyjmującym, co pozwoliło gospodarzom odskoczyć na kilka punktów. Polacy słabo przyjmowali, co przekładało się na niską skuteczność w ataku. Błąd podwójnego odbicia Przemysława Stępnia dał kolejne piłki setowe Włochom, a potrójny blok na Damianie Schulzu zamknął pierwszego seta.

W drugim secie długo niewiele wskazywało na odmianę oblicza spotkania. Włosi szybko osiągnęli przewagę i utrzymywali ją na poziomie trzech-czterech punktów. Gdańszczan stać było jednak na serie skutecznych akcji. Polacy od stanu 11:16 doprowadzili do 14:16, od 14:17 do 17:17 i od 17:20 do 20:20. Obie drużyny rozegrały bardzo nierówną partię.

Po skutecznych atakach Artura Ratajczaka (24:23) i Mateusza Miki (25:24) Lotos Trefl Gdańsk miał piłki setowe. Nie wykorzystał ich i przy stanie 28:29 Mika został zablokowany. Modena wygrała seta i  wyszła na prowadzenie 2:0

Przegrana w drugiej partii, która mogła skończyć się całkowicie inaczej, najwyraźniej podłamała siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk. W trzecim secie wyglądali na zrezygnowanych i momentami praktycznie nie podejmowali walki. Na pierwszej przerwie technicznej Modena prowadziła 8:3, na drugiej aż 16:5. To najlepiej pokazywało różnicę klas.

Ostatecznie Włosi wygrali drugiego seta 25:12 i cały mecz 3:0

DHL Modena – Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:16, 30:28, 25:12)

Modena: Rezende (6), Petrić (7), Ngapeth (18), Piano (5), Saatkamp (12), Vettori (9), Rossini (libero) oraz Bossi

Trefl: Grzyb (6), Falaschi (4), Gawryszewski, Troy (11), Mika (11), Hebda (4), Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz, Ratajczak (2) i Dębski