Mistrzostwa strefy NORCECA: Wyniki piątego dnia turnieju

Przedostatni dzień mistrzostw strefy NORCECA za nami. Do finału awansowała Dominikana i USA. Te dwa zespoły mają już zapewniony awans do MŚ 2018. W pojedynku o trzecie miejsce zmierzy się Kanada i Meksyk – zwycięzca tego meczu również uzyska przepustkę do udziału w mistrzostwach świata.

Wyniki piątego dnia mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn:

Półfinały

Meksyk – Dominikana 0:3 (20:25, 23:25, 23:25)

Składy zespołów:

Meksyk: Daniel Vargas (7), Gonzalo Ruiz De la Cruz (2), Gabriel Cruz Mendoza (4), Pedro Rangel (6), Jorge Barajas (15), Jose Martinez (4), Jesus Rangel (L) oraz Ridl Garay Nava (4), Jorge Quinones Jazo (4), Jonathan Martinez Garcia, Nestor Orellana, Juan Duarte

Dominikana: Wilfrido Hernandez Encarnacion (14), Pedro Garcia Toribio (13), Mario Frias Tavarez (3), Henry Lopez Capellan (7), Francisco Abreu Lopez (3),  Jose Caceres Gomez (13), Enger Mieses Feliz (L) oraz Henry Tapia Santana (1), Francisci Arredondo Severino, Richi Paulino

Kanada – USA 0:3 (20:25, 22:25, 21:25)

Składy zespołów:

Kanada: Tyler Sanders (1), John Gordon Perrin (5), Nicholas Hoag (3), Sharone Vernon-Evans (9), Daniel Jansen Vandoorn (1), Lucas Van Berkel (4), Blair Bann (L) oraz  Stephen Maar (11), Jason DeRocco, Graham Vigrass

USA: Matthew Anderson (11), Aaron Russell (15), Taylor Sander (7), Micah Christenson (6), Maxwell Holt (3), David Smith (6), Erik Shoji (L) oraz Thomas Jaeschke

Mecze o miejsca 5-8

Martynika – Trynidad i Tobago 0:3 (20:25, 23:25, 19:25)

Składy zespołów:

Martynika: Loris Christine (2), Joann Breleur (8), David Lefaivre (7), Rodrigue Larcher (7), Jahel Brigitte (1), Nicolas Desert (5), Aymeric Christine (L) oraz Gregory Alpha (6), Mickael Tramis (1), Bruno Eniona, Tommy Eniona (L)

Trynidad i Tobago: Kevin Nimrod (3), Marlon Phillip (6), Kameron Donald, Ryan Stewart (15), Marc Honore (13), Legall Brandon (12), Newton Grant (L) oraz Akim Bushe (1), Adriel Roberts, Daniel Williams, Enrique Harry

Gwatemala – Kostaryka 3:1 (20:25, 25:21, 25:17, 25:15)

Składy zespołów:

Gwatemala: Wagner Chacon Pelaez (13), Erik Flores Diaz (19), Andy Leonardo Blanco (17), Brandno Chinchilla Franco (1), Leonel Aragon Lopez (13), Gerardo Gonzalez Paz (1), Tirso Pineda Lopez (L) oraz Carlos Lopez Santiago (5), Adan Ruano Poron (1)

Kostaryka: Jason Brown (5), Julio Alvarez (4), Alberto Blanco (18), Esteban Araya (8), Andres Araya (1), Luis A. Lopez (4), Luis Chaves Rodriguez (L) oraz Emanuel Arroyo Valle, Fabian A. Estrada Duran (5), Luis Gutierrez, Christopher Arias Obregon (1), Luis Chan Gamboa

Mecz o 9. miejsce

Saint Vincent i Grenadyny – Saint Lucia 3:1 (22:25, 25:20, 25:19, 25:15)

Składy zespołów:

Saint Vincent i Grenadyny: Kemaul Lee (8), Jahmal Small (5), Marcus Thomas (15), Asmond Franklyn (8), Ronaldo Franklyn (22), Cluevvan Cumberbatch (5), Jad Martin (L)

Saint Lucia: Joseph Clercent (17), Coen Cesar (1), Gillan Octave (13), Darnel Eudoxie (5), Andernee Ferdinand (16), Levi Leonce, Mattheus Leonce (L) oraz Keson Edmund (3), Sheldon Descartes (3)

Na szósty (ostatni) dzień turnieju zaplanowano następujące spotkania:

Mecz o 7. miejsce: Martynika – Kostaryka

Mecz o 5. miejsce: Trynidad i Tobago – Gwatemala

Mecz o 3. miejsce: Meksyk – Kanada

Finał: Dominikana – USA

Terminarz spotkań możecie sprawdzić TUTAJ.

źródło, fot.: norceca.net

Facebook Comments