Podopieczni trenera Anastasiego po serii wyjazdowych meczów wrócili do ERGO Areny w której w trzech setach pokonują Łuczniczkę Bydgoszcz.

I set:

LOTOS Trefl w spotkanie wchodzi bardzo pewnie. Podopieczni Anastasiego prowadzą 4:0. W aut na czystej siatce atakuje Krzysiek – 6:0. Po bloku skutecznie Mika – 7:0. Na pierwszej przerwie technicznej gdańszczanie prowadza 8:0! Przewaga żółto czarnych wciąż rośnie, gospodarze prowadzą już 10:0! Ze środka Jurkiewicz i goście zdobywają pierwszy punkt – 10:1. Blok-aut po ataku Bartosza Krzyśka – 11:2. Ze środka Grzyb – 13:3.  Potężnie Troy – 14:4. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzą 16:5. Punktowa zagrywka Wojtka Grzyba – 18:5. Sędzia odgwizduje podwójne odbicie Ratajczakowi – 20:9. Punktowa kiwka Wolańskiego – 21:10. Blok-aut po ataku Schwarza – 22:10. Łuczniczka nie istnieje w tym secie, żółto-czarni wygrywają pierwszą partię 25:12.

II set:

Drugi set rozpoczyna się od wyrównanej wali punkt za punkt – 3:3. Blok-aut po ataku Krzyśka – 3:4.  Ruciak blokowany przez Falaschiego – 5:4. Skutecznie Schwarz – 6:5. Blokowany Mika i na pierwszej przerwie technicznej prowadzą goście – 6:8. Z lewego skrzydła skuteczny Mika – 7:8. Dwukrotnie w ataku punktuje Krzysiek – 7:11, czas dla gospodarzy. Schulz zatrzymuje Ruciaka – 10:14. Przez blok przedziera się Sebastian Schwarz – 11:14. Na drugiej przerwie technicznej wciąż prowadzą goście – 12:16. Po skosie Schulz , punktowy blok dodaje Grzyb i Łuczniczka ma  dwupunktowe prowadzenie. Z lewego skrzydła potężnie Mika – 17:18. Klinkenberg atakuje w siatkę – 20:19. Blokowany Krzysiek – 21:20. Z lewego skrzydła Schwarz – 23:21. Punktowy blok Schwarza, kolejna partia dla gdańszczan – 25:22.

III set:

Autowy atak Ratajczaka – 0:1. Ze środka punktuje Kosok – 1:2. Z prawego skrzydła Mika – 2:2. Przez blok przedziera się Schulz – 6:4. Na pierwszej przerwie prowadzenie gdańszczan – 8:4. Schwarz dotyka siatki – 8:5. Punktowy blok Grzyba – 10:5. Z prawego skrzydła Schulz – 11:6. Po ciasnym skosie punktuje Dawid Murek – 13:7. Nowakowski zatrzymany przez Ratajczaka – 14:7. W siatkę atakuje Ruciak – 17:8. Blok-aut po ataku Nowakowskiego – 18:9. Potężnie Grzyb – 19:9. Z lewego skrzydła Michał Ruciak – 21:10. Autowy atak Mateusza Miki – 24:14. Spotkanie skutecznym atakiem kończy Wojciech Grzyb – 25:14.

MVP: Wojciech Grzyb

Składy:

LOTOS Trefl Gdańsk: Grzyb (10), Falaschi (5), Schwarz (13), Troy (5), Ratajczak (4), Mika (11), Gacek (L) oraz: Czunkiewicz, Schulz (12)

Łuczniczka Bydgoszcz: Klinkenberg (1), Jurkiewicz (4), Radke (1), Ruciak (5), Kosok (4), Krzysiek (11), Bonisławski oraz: Wolański (1), Nowakowski, Murek (5), Wiese (1)