W meczu kończącym drugą kolejkę Ligi Siatkarskiej Kobiet Developres SkyRes Rzeszów bez większych problemów pokonał Legionovię Legionowo 3:0 (25: 16, 25:13, 25:18).

Zacięta rywalizacja w pierwszym secie trwa tylko kilka pierwszych minut, 4:4. Dwie nieudane akcje legionowianek wprowadziły zamieszanie w ich szeregi, co skrzętnie wykorzystywały zawodniczki z Rzeszowa, 10:7. Czas wzięty na prośbę Macieja Bartodziejskiego nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. To rzeszowianki zdobywały kolejne punkty, głównie po błędach gospodyń, 15:10, 18:11. Największym mankamentem gospodyń w tej partii było przyjęcie i atak – to te dwa elementy zaważyły na wysokiej wygranej przyjezdnych 25:16.

O drugiej partii zawodniczki z Legionowa na pewno będą chciały szybko zapomnieć. Już na początku siatkarki Developresu wyszły na prowadzenie 4:0. Po czasie wziętym na prośbę Macieja Bartodziejskiego zawodniczki Legionowi zaczęły odrabiać straty, jednak był to tylko chwilowy zryw, 4:3. Przy stanie 7:3 dla gości w miejsce Magdaleny Jasek na boisko weszła Aleksandra Rasińska, dwie akcje później Magdalena Damaske zmieniła Annę Bączyńską. Jednak obraz gry nie uległ zmianie. Rozpędzone rzeszowianki zdobywały kolejne punkty i powiększały przewagę, 18:10. Końcówka seta to popis siły w ataku podopiecznych Micellego.

Wydawało się, że 10-minutowa przerwa zmobilizowała legionowianki do walki, bowiem to one lepiej rozpoczęły trzecią partię, 5:2. Po przerwie, o którą poprosił Lorenzo Micelli siatkarki Developresu odrobiły straty, 8:8 by po chwili wyjść na dwupunktowe prowadzenie, 13:11. Cichą bohaterką Legionovii w tym secie była Joanna Pacak, która nie tylko zdobywała cenne punkty blokiem, ale również udanymi zagrywkami. Niestety żadna z koleżanek nie potrafiła jej pomóc w walce ze świetnie spisującymi się rywalkami, a te spokojnie zdobywały kolejne oczka, wygrywając partię 25:18.

MVP: Jelena Blagojević

Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (16:25, 13:25, 18:25)

Legionovia Legionowo: Małgorzata Jasek, Joanna Pacak, Beata Mielczarek, Ewelina Mikołajewska, Anna Bączyńska, Alicja Grabka, Adriana Adamek(libero), Aleksandra Rasińska, Magdalena Damaske, Paulina Szpak, Alicja Wójcik